ПриватБанк намагається відстрочити повернення боргів Фото В'ячеслава Садовничого

ПриватБанк намагається відстрочити повернення боргів

Найбільший в Україні банк – ПриватБанк – не може домовитися зі своїми зовнішніми кредиторами про реструктуризацію боргів. Непоступливість нерезидентів спонукає ПриватБанк підвищувати процентну ставку, що знизить його прибуток.



Складні переговори

Провести швидку й успішну реструктуризацію зовнішніх боргів, як це вже зробили держбанки – Укрексімбанк і Ощадбанк, ПриватБанку поки не вдалося. Найбільший банк не може домовитися зі своїми кредиторами про перегляд умов боргу. Він відклав на невизначений термін заплановані на 27 серпня збори власників єврооблігацій на $200 млн з погашенням вже 23 вересня.

Також банк просить кредиторів затвердити більш тривалу відстрочку погашення цінних паперів – до 15 січня 2016 року замість попередньої дати 1 грудня 2015-го. Про це йдеться в повідомленні банку на Ірландській фондовій біржі. Відстрочка набуде чинності у разі схвалення утримувачами єврооблігацій на $150 млн з погашенням 9 лютого 2016 року продовження їх терміну до 23 січня 2018-го.

Банк пропонує власникам бондів оновлені умови: по 20% основної суми він готовий виплатити 23 серпня 2016 року і 23 лютого 2017-го, по 15% – 23 травня, 23 серпня і 23 листопада 2017 року, а також 23 січня 2018-го. Крім того, ПриватБанк запропонував збільшення процентної ставки за облігаціями-2015 до 10,25% з 9,375%. Держателям, які підтвердили згоду на продовження терміну погашення, планується виплатити комісію в розмірі $20 за кожні $1 тис. номіналу єврооблігацій 2015 року. У ПриватБанку вчора не змогли прокоментувати цю ситуацію.

Нацбанк стежить

ПриватБанк працює не тільки з покупцями єврооблігацій, але й з власниками його субборгу. Акціонери ПриватБанку заблокували кошти обсягом 2,5 млрд грн. Вони будуть невідкладно конвертовані в субординований борг до 30 вересня, якщо заплановане продовження позики субординованого боргу не відбудеться або якщо продовжена позика не відповідатиме критеріям зарахування в капітал банку. Про це йдеться в Меморандумі про співпрацю України з МВФ.

«ПриватБанк знаходиться в складному процесі реструктуризації облігацій. Кредитори хочуть грошей, а ПриватБанк хоче частину цих грошей конвертувати в субординований борг. Вони поклали гроші на страховий депозит», – пояснював на початку серпня ситуацію перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Проблеми реструктуризації

ПриватБанк останнім вийшов до інвесторів з пропозицією переглянути умови кредитування. Укрексімбанк вже продовжив термін виплати за єврооблігаціями на $750 млн, а Ощадбанк – на $1,3 млрд. Учасники ринку вважають, що ПриватБанк також має шанси отримати згоду. «Я гадаю, що сторони домовляться про реструктуризацію боргу. Нікому дефолт не потрібен. Але в цілому витрати на обслуговування облігацій виростуть, бо йде підвищення купона», – говорить фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.

При цьому банкіри, які вже пройшли через процес реструктуризації, кажуть, що на цьому проблеми установ не закінчуються. «Нам повинні надати рейтинг «обмежений дефолт». Логіки в цьому немає, бо усі ризики вже пройдено. Але це стандартна процедура рейтингових агентств, – розповідає заступник голови правління Ощадбанку Володимир Литвин. – Коли реєстрація емісії облігацій закінчиться, рейтинги мають бути переглянуті до рівня суверена».

 

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь