Сергій Рибалка: «Ми не втручаємося в роботу Спостережної ради»

Сергій Рибалка: «Ми не втручаємося в роботу Спостережної ради»

«Финансовый клуб» запустил спецпроект, посвященный закону «О финансовой реструктуризации». В рамках спецпроекта FinClub дает возможность всем заинтересованным сторонам высказать свое мнение относительно того, способен ли закон перезапустить кредитование реального сектора, и что мешает применить закон на практике. Свое мнение по этому вопросу высказал глава парламентского комитета по вопросам финансовой политики и банковской деятельности Сергей Рыбалка.

 

Закон про фінансову реструктуризацію є надзвичайно важливим і може реально допомогти частині вітчизняного бізнесу та банкам знайти варіант пролонгації «складних» кредитів у позасудовому порядку. Якщо буде врятовано частину підприємств від банкрутства, виграє вся економіка, адже це робочі місця, зарплати та податки. Це допоможе банкам зменшити частку безнадійних кредитів. Наш профільний парламентський комітет зробив усе від нього залежне, щоб цей закон почав працювати. У прозорий та публічний спосіб ми провели призначення представників Спостережної ради від комітету. Ми не втручаємося в її роботу, але бачимо, як непросто, але конструктивно та продуктивно вона поступово вирішує дуже складні процедурні питання. І ми впевнені, що подальша робота з реалізації цього закону буде успішною.

Перебуваючи у Японії з робочою поїздкою, делегація нашого комітету вивчала японський досвід подолання фінансово-банківської кризи. Японські фахівці наголошують на тому ж, про що кажемо й ми: якщо держава витратить власні зусилля та ресурси на допомогу банкам та підприємствам у якнайшвидшому вирішенні питань проблемних кредитів, ці витрати будуть набагато меншими, ніж доведеться заплатити усьому суспільству, якщо нічого не робити. Адже у такому випадку наступна жорстка криза неминуча. А це означає, що уся країна заплатить набагато більшу ціну через закриття нових банків, втрату вкладів, банкрутство підприємств, втрату робочих місць, нову девальвацію національної валюти та нову хвилю зубожіння усього населення.

Після кризи 1998 року японський уряд доклав усіх зусиль, щоб врятувати банки. За наступні п’ять років було закрито чи реорганізовано не більше півтора десятка фінансових установ. Уряд витратив приблизно $18 млрд на підтримку банків через викуп різних пакетів акцій та інші інструменти. Ми розуміємо, що закон про фінансову реструктуризацію може вирішити лише частину проблеми непрацюючих кредитів в Україні. Перебуваючи у Японії, ми якраз і працювали над тим, щоб знайти та адаптувати до українських реалій інші додаткові механізми допомоги банкам.

Подписывайтесь на финансовые новости FinClub в соцсетях Twitter и Facebook.

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь