ОТП Банк увійшов до переліку системно важливих банків

1 липня 2019 року Національний банку України розширив перелік системно важливих банків з 3 до 14 фінансових установ. До оновленого списку увійшов ОТП Банк.

Системно важливий банк – це фінансова установа, банкрутство або неналежне функціонування якої може призвести до появи системних ризиків. Діяльності таких банків приділяється значна увага, тому що можливі труднощі у роботі можуть негативно вплинути на роботу фінансової системи.

«Статус системно важливого банку не дає додаткових преференцій, але є вагомим доказом стабільності. Звичайно, до такого банку підвищена, особлива увага, але це потрібно сприймати як певний ступінь довіри й відповідальності: стабільність ОТП Банку впливає на функціонування усієї банківської системи в цілому. Для нас це показник того, що ОТП Банк робить свій вагомий внесок у розвиток української економіки», – зазначив Тамаш Хак-Ковач, Голова Правління АТ« ОТП БАНК».

Слід зауважити, системно важливі банки отримують додаткове навантаження у вигляді підвищених вимог для забезпечення їх запасу міцності. З 1 січня 2020 року системні банки мають виконувати посилені значення нормативів:

  • ● нормативу миттєвої ліквідності (Н4) – не менше ніж 30%;
  • ● максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше ніж 20%.

Банк має сформувати додатково до нормативного значення достатності основного капіталу буфер системної важливості, який почне діяти з 1 січня 2021 року. Для ОТП Банку буфер системної важливості має становити 1%.

Окрім того, у кожного банку має бути розроблений план відновлення діяльності згідно до вимог Національного банку України, який сприятиме швидкій стабілізації роботи в умовах кризи.

 

Акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП Банк» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь