ОТП Банк увійшов у ТОП-10 рейтингу фінансового здоров’я банків України

ОТП Банк увійшов у ТОП-10 рейтингу фінансового здоров’я банків України від Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) та інтернет-видання «Апостроф», обійнявши десяту сходинку.

Фінансові установи оцінювалися з точки зору привабливості для власних акціонерів та клієнтів. Рейтинг характеризує бізнес-модель банку в цілому і розраховується як сума:

  • субіндексів надійності – група критеріїв, яка оцінює ступінь виконання банком ключових економічних нормативів, відображаючи його здатність протистояти внутрішнім та зовнішнім ризикам для його діяльності,
  • ефективності – група критеріїв, яка оцінює здатність банка генерувати дохід і відображає ефективність використання його активів.

Ранжування відбувалося окремо серед великих банків, з активами понад 50 млрд грн, та усіх банків з активами понад 2 млрд грн.

Як зазначають у Міжнародному центрі перспективних досліджень (МЦПД), малі банки успішно конкурують за дотриманням нормативів, а великі банки найчастіше демонструють значну ефективність використання своїх активів. Також існує значний розрив між найбільш та найменш фінансово здоровими банками (майже у шість разів), що вказує на помітний резерв для значного покращення показників.

Рейтинг планують оновлювати щоквартально.

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь