«Кредитування залишається якірним продуктом для банків», – Максим Цимбал, заступник голови правління банку «Південний»

За останні вісім місяців 2018 року процентний дохід від кредитування був основним джерелом доходу банківської системи і склав 62,5 млрд грн. Про це заявив заступник голови правління Максим Цимбал під час кейс-сесії «Корпоративне фінансування в Україні» на ХVIІ щорічному Форумі фінансових директорів України.

«Сьогодні вартість ресурсів на ринку визначає облікова ставка, і її зміна має найбільший і миттєвий вплив на вартість кредитів овернайт, короткострокових кредитів бізнесу та депозитів юросіб у гривнях. Такий тісний взаємозв’язок облікової ставки та ключових індикаторів ринку ми спостерігаємо з початку 2016 року, коли Національний банк змінив операційний дизайн монетарної політики і таким чином посилив роботу трансмісійного механізму», – зазначив Максим Цимбал.

Під час свого виступу з темою «Руйнуємо міфи. Як використовувати можливості співпраці з банком на всі 100 %?» Максим Цимбал розповів про фактори, що впливають на вартість кредиту і процентну ставку, а також про те, як банк «Південний» підвищує прибутковість на вкладений капітал:

«Крім кредитування, джерелом доходу для банків є процентний дохід від вкладень у цінні папери (ОВДП і депозитні сертифікати НБУ), дохід від комісійних та форексних операцій. Для підвищення прибутковості на вкладений капітал і можливості запропонувати клієнтам більш вигідні умови кредитування ми реалізуємо ефективну політику перехресних продажів, яка передбачає продаж нашим клієнтам додаткових продуктів і послуг при кредитуванні».

Форум фінансових директорів України проходив 18-19 жовтня в Києві і був присвячений питанням економічного розвитку країни, розгляду макроекономічних сценаріїв для України в найближчі часи і тенденцій управління сучасним бізнесом, можливості впровадження сучасних інноваційних технологій.

Також представники банку провели інтерактивну сесію з учасниками форуму на тему «Актуальні питання бізнесу щодо інструментів валютного ринку, новацій в фінансовому моніторингу та комплаєнс-контролю».

Форум фінансових директорів України (Ukrainian CFO Forum) – один з головних фінансових заходів, який проводиться щороку і збирає керівників великих зарубіжних та вітчизняних компаній, де обговорюється традиційний інструментарій поліпшення внутрішніх процесів, пов’язаних з фінансовою функцією, а також впровадження сучасних інноваційних технологій та способів вирішення стратегічних проблем.

Присоединяйтесь