БІЗНЕСМЕН ГОРДІЙЧУК – ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ШАХРАЙ НАЦІОНАЛЬНОГО МАШТАБУ

Андрій Гордійчук – позиціонує себе успішним бізнесменом. У нього великий агробізнес і не тільки за масштабами Хмельниччини. В декларації про доходи пана Гордійчука - численні об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва, коштовні брендові речі, одяг, ювелірні прикраси, аксесуари, дорогі автомобілі, корпоративні права на компанії різного профілю тощо. Судячи по декларації – людина він не просто заможна, а дуже заможна.

Ще Гордійчук охоче опікується просуванням власної політичної кар’єри на регіональному рівні і, скоріш за все, має амбітні наміри прослизнути до складу нової політичної еліти.

Але, чи настільки чесним і порядним є пан Гордійчук, як бізнесмен? Доречи, протягом тривалого часу був бізнес-партнером братів Сергія та Олександра Буряків. Наскільки його принципи ведення бізнесу відповідають вимогам сучасного політикуму? У відкритих джерелах вдосталь інформації з фактами, які ставлять під сумнів потребу такого роду підприємців у сучасній політиці. Їх настільки багато, що можна б було навіть засумніватися у їх правдивості, якби не одна з гучних шахрайських справ, про яку розповімо далі.

Так, впродовж 2016-2018 років між державним Укргазбанком та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ КООПЕРАТИВ», ТОВ «ОРГАНІК СІДС» та ТОВ «АДЕЛАЇДА-ЕКО» було укладено три генеральні кредитні угоди, в рамках яких зазначеним юрособам банк надав кредит у розмірі 184 200 000 грн. Кінцевим бенефіціаром вказаної групи позичальників є Гордійчук Андрій Андрійович.

В передбачені кредитними угодами строки позичальниками групи допущено порушення кредитних зобов’язань. Виникла заборгованість по сплаті основного зобов’язання та процентів за користування кредитним коштами. Загальний розмір заборгованості позичальників перед банком станом на 01.08.2019 склав близько 170 млн. гривень.

Тож Укргазбанк, діючи в рамках чинного законодавства, ініціював претензійно-позовну роботу щодо примусового стягнення заборгованості з позичальників групи та звернення стягнення на активи, що виступають забезпеченням виконання кредитних зобов’язань перед банком. Учасником вказаних процесів виступає також Гордійчук А.А., як фінансовий поручитель за зобов’язаннями групи.

Далі – цікавіше. Встановлено, що сільськогосподарська техніка, а саме: трактори марки «БІЛОРУС-1523» 2015 року випуску у кількості 90 одиниць!!! придбані представником групи Гордійчука А.А. – Сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ КООПЕРАТИВ» за кошти Укргазбанку, а також додаткове обладнання для вказаної сільськогосподарської техніки, що виступають предметом застави, на цей час протиправно переховуються як безпосередньо їх власником (СОК ПНАК), так і орендаторами, у яких ці трактори перебувають в користуванні, зрозуміло, що без належних правових підстав.

Більш того, під час проведення заходів по арешту, опису та вилученню майна банку, приватний виконавець, що здійснює свої повноваження в межах виконавчих проваджень, постійно наражається на опір та супротив осіб, у володінні яких ці трактори наразі перебувають.

Крім цього, в рамках судових проваджень, зокрема тих, що перебувають на розгляді господарського суду Хмельницької області - регіоні проживання Гордійчука А.А. та реєстрації юридичних осіб – учасників групи, банк постійно наражається на навмисні штучні перешкоди в об’єктивному та своєчасному розгляді судом справ та ухваленні рішень по ним. Це відбувається через те, що з боку боржників постійно подаються безпідставні клопотання, наприклад, щодо призначення колегіального розгляду справи, призначення незрозумілих судово-економічних експертиз і т.д.

Крім цього, представники групи Гордійчука оскаржують у судовому порядку виконавчі документи, в рамках яких здійснюються заходи щодо пошуку, вилученню та передачі на реалізацію через ДП «СЕТАМ» заставного майна. В рамках цих позовів представники групи Гордійчука подають заяви про зупинення процедури стягнення, а у випадку відмови суду від їх задоволення, оскаржують процесуальні рішення в судах вищих інстанцій.

Вочевидь, дії боржників на чолі з паном Гордійчуком мають на меті лише одне - створити передумови для затягування і зупинення судового процесу, що забезпечить хмельницькому Остапу Бендеру та його бізнес-компаніям ухилитися від виконання кредитних зобов’язань перед банком, а простими словами – просто не повернути позичені кошти. І чималі, на хвилиночку!

Саме тому, наразі прокуратурою №6 Києва в рамках провадження №42019101060000055 перевіряються факти протиправних дій керівництва СОК «ПНАК», ТОВ «ОРГАНІК СІДС» та ТОВ «АДЕЛАЇДА-ЕКО», пов’язаних із фактом заволодінням кредитними коштами державного Укргазбанку, що підпадають під ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Укргазбанк – державний банк, який стоїть на сторожі інтересів держави. Залишається сподіватися на справедливе та неупереджене завершення судових процесів, яке унеможливить незаконне привласнення майна банку. Бо бізнес треба робити чесно. Чи не так, пане Гордійчук?!

Підписатися на розсилку Фінклубу

 

Присоединяйтесь