Нацбанк побачив стабілізацію
Нацбанк вирішив, що макроекономічні ризики в Україні поступово скорочуються, і знизив свою ключову ставку відразу до 13%. Банкіри розраховують, що вона скорочуватиметься й надалі, як і вартість їх грошей для клієнтів.
Ставку опустили
Нацбанк знову помітив поліпшення економічної ситуації в Україні та вирішив знизити облікову ставку відразу на 1 процентний пункт. Від сьогодні вона становить 13%. Зниження ключової ставки викликано уповільненням зростання інфляції та прогнозованими наслідками від блокади ОРДЛО.
Споживча річна інфляція в березні склала 15,1% в річному вимірі. Незважаючи на низку економічних ризиків, які реалізувалися останнім часом, вона все одно виявилася нижчою за очікування НБУ, який прогнозував її на рівні 16,4% річних. Прогноз Нацбанку на кінець цього року залишається тим самим: інфляція складе 9,1%. «Протягом II та III кварталів інфляція в річному вимірі залишатиметься на двозначному рівні та буде досить мінливою. Це пов'язано з ефектом бази порівняння, а саме динамікою адміністративно регульованих цін протягом 2016 року. Але в IV кварталі інфляція повернеться до однозначного рівня», – пообіцяла голова НБУ Валерія Гонтарева.
Транспортна блокада ОРДЛО, яка офіційно діє вже місяць, внесла зміни до прогнозу платіжного балансу. «Прогноз дефіциту поточного рахунку в 2017 році збільшено з $3,5 млрд до $4,3 млрд (або 4,4% ВВП). Блокада призведе до скорочення експортного потенціалу металургійної галузі та збільшення потреб в імпортній сировині. Але частково це буде компенсовано за рахунок поліпшення цінової кон'юнктури на сировинних ринках», – вважає Валерія Гонтарева.
Очікування зниження
Учасники ринку очікують, що це буде далеко не останнім зниженням облікової ставки цього року. «Макроекономічна ситуація в Україні поступово стабілізується, тому облікова ставка слідом за зниженням інфляції повинна поступово зменшуватися. Якщо говорити в цифрах, ми прогнозуємо, що за рівня інфляції у 8-8,5% в 2017 році облікова ставка до кінця року складе 10-10,5%», – говорить голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.
Облікова ставка Нацбанку впливає в першу чергу на вартість грошей для самих банків. До неї прив'язана прибутковість депозитних сертифікатів, за якою НБУ залучає ресурси на ринку, а також ставка рефінансування, за якою він видає банкам кредити. Тому банки також продовжуватимуть знижувати і ставки за депозитами та кредитами для своїх клієнтів. «Ставки однозначно будуть знижуватися. Швидкість їх зниження багато в чому залежатиме від зниження ставок найбільшими банками. Факторами для зниження ставок також можуть стати зміни облікової ставки НБУ і ситуації стабільності національної валюти та банківського ринку», – зазначає начальник управління пасивних та касових операцій Ощадбанку Марина Ревуцька.
Подписывайтесь на финансовые новости FinClub в соцсетях Twitter и Facebook.
ТОП-новини