Гриценко Олександр

Гриценко Олександр

Ексголова правління Укрексімбанку (рос.)

Народився в 1975 році, ймовірно, 27 листопада в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

Освіта

Вищу освіту здобув у Київському державному економічному університеті. Дати невідомі.

Кар'єра

Перша інформація про його кар'єру з'являється тільки з моменту роботи в Мінфіні, де приблизно десятиліття тому він очолював управління по роботі з комерційними борговими зобов'язаннями. Точні терміни невідомі.

З червня 2007 року до лютого 2013-го він працював в Лондоні віце-президентом департаменту ринку капіталів у країнах Східної Європи, Близького Сходу та Африки Standart Bank PLC.

З лютого 2013 року до липня 2014-го працював асоційованим директором, членом комітету з управління активами Banque Havilland S.A., після чого покинув Лондон.

Наглядова рада Укрексімбанку 1 серпня 2014 року протоколом засідання №4-01/08 призначила на пост голови правління Олександра Гриценка. Його представила колективу банку голова НБУ Валерія Гонтарева. Гриценко змінив на цій посаді Віталія Білоуса, який очолював Укрексімбанк з початку 2013 року. Повноваження він отримав 15 серпня 2014 року – безстроково.

В суботу 16 листопада 2019 року СБУ затримала голову правління Укрексімбанку Олександра Гриценко і помістила його до ізолятора тимчасового тримання.

На засіданні 18 листопада у Печерському районному суді Києва Олександру Гриценко висунуто звинувачення в сприянні легалізації понад $500 млн. Прокурори вимагали арештувати голову Укрексімбанку з можливістю застави в 100 млн грн. Але суд вирішив звільнити його під заставу в 3 млн грн.

Працював в Укрексімбанку до моменту завершення конкурсу з пошуку нового голови і був звільнений 12 березня 2020 року. Його наступником став Євген Мецгер.

Пряма мова

Відсутня.

Фінансовий стан

Невідомий.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitter і Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу