Мельник Вадим
Ексдиректор Бюро економічної безпеки
Народився 2 травня 1972 року в Житомирі.
Освіта
В 1987 році вступив до Київського суворовського військового училища.
З 1989 до 1994 року був курсантом Харківського вищого військового авіаційного училища радіоелектроніки, а далі Харківської військової інженерної радіотехнічної академії протиповітряної оборони ім. Л.О. Говорова, що увійшла до Харківського військового університету, який закінчив за спеціальністю «радіотехнічні засоби» й здобув кваліфікацію спеціаліста-радіоінженера.
У 1995 році вступив до Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, в якій завершив навчання у 2000 році за спеціальністю «правознавство».
У 2016-му здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук, захистивши в Харківському національному університеті внутрішніх справ дисертаційну роботу «Адміністративно-правовий статус суб’єктів, що забезпечують економічну безпеку держави».
У 2021 році в Сумському державному університеті захистив дисертацію на тему «Адміністративно-правові засади організації та функціонування системи економічної безпеки України» та здобув науковий ступінь доктора юридичних наук.
Кар’єра
З 1994 до 1999 року працював курсовим офіцером факультету радіотехнічних інформаційних систем, а потім і радіоелектронної боротьби Харківського військового університету.
Після звільнення з лав Збройних сил України за власним бажанням в 2000-2001 роках виконував обов’язки старшого слідчого слідчої групи податкової міліції Васильківської ОДПІ Київської області.
Згодом призначений оперуповноваженим відділу боротьби з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби ДПА в Сумській області, а далі — старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу оперативно-профілактичних заходів та безпеки.
В 2004 році підвищений до заступника начальника відділу боротьби з корупцією в органах державної податкової служби управління податкової міліції з організації взаємодії ДПА в Сумській області.
У 2005 році обійняв посаду начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА в Сумській області, а наступного року й заступника начальника управління податкової міліції.
У 2008 році переведений на роботу до слідчого відділу податкової міліції ДПІ спочатку в Святошинському районі Києва, а далі – у Голосіївському районі.
У 2011 році виконував обов’язки заступника начальника управління – начальника відділу розслідування особливо важливих справ слідчого управління податкової міліції ДПА України.
З 2011 до 2013 року очолював управління розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ДПС України. Після цього призначений начальником слідчого управління кримінальних розслідувань Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міністерства доходів і зборів.
Далі переведений на посаду заступника начальника управління, начальника відділу планування та моніторингу слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міністерства доходів у Київській області.
У 2014 році став заступником начальника Головного управління – начальником слідчого управління кримінальних розслідувань Головного слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби, в якому того ж року став першим заступником начальника, а згодом – начальником.
Загалом Вадим Мельник працював на різних посадах в податковій та фіскальній службах в 2000 до 2016 року, зокрема в 2013 році – в Міністерстві доходів і зборів.
З 24 квітня до 12 грудня 2012 року був на громадських засадах помічником депутата Верховної Ради VII скликання Віталія Журавського («Партія регіонів»), а з 27 листопада 2014 року – помічником депутата Верховної Ради VIII скликання Максима Курячого («Блок Петра Порошенка»).
Після завершення роботи в органах державної влади займався фермерським господарством та сімейним бізнесом у сфері медичних та косметологічних послуг.
В 2016 році став співзасновником юридичної компанії «Правова та економічна безпека».
В 2016-2018 роках був доцентом кафедри фінансових розслідувань Університету державної фіскальної служби України.
Брав участь у розробці законопроєкту № 8157 від 19 березня 2018 року про створення Національного бюро фінансової безпеки України – органу, який був покликаний замінити податкову міліцію і який у підсумку в 2021 році створили як Бюро економічної безпеки.
В 2018-2020 роках був викладачем кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки Навчально-наукового інституту права Сумського державного університету.
9 грудня 2020 року очолив Державну фіскальну службу (після створення Державної податкової служби в структурі ДФС залишалася лише податкова міліція).
В 2021 році взяв участь у конкурсі на очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Комісія з відбору кандидатів на посаду директора БЕБ допустила до участі в конкурсі 48 осіб, але відсіяла ексміністра фінансів Олександра Данилюка.
13 серпня конкурсна комісія з обрання директора БЕБ провела співбесіди з 12 кандидатами і ввечері шляхом рейтингового голосування обрала трьох з них: голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника, прокурора Офісу генпрокурора Аттілу Ковчі та члена Ради НБУ Василя Горбаля, які набрали по сім голосів.
Бізнес виступав проти силовиків у керівництві Бюро економбезпеки. Але Кабінет Міністрів розпорядженням № 977-р від 20 серпня призначив саме голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника головою Бюро економічної безпеки строком на п’ять років.
Вадим Мельник планував запустити роботу БЕБ до кінця листопада 2021 року.
Верховна Рада відтермінувала запуск Бюро економічної безпеки на два місяці – до 25 листопада 2021 року.
Кабінет Міністрів 11 квітня 2023 року звільнив Вадима Мельника з посади директора Бюро економічної безпеки.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини