Мецгер Євген

Мецгер Євген

Голова правління «Укрфінжитло»

Народився 8 листопада 1977 року в Кривому Розі.

Освіта

В 1999 році закінчив Криворізький технічний університет за спеціальністю «промислове та цивільне будівництво», а в 2001 році – Київський національний економічний університет («маркетинг»).

Кар’єра

З березня 2001 року до жовтня 2003-го працював економістом відділу обслуговування корпоративних клієнтів і начальником відділу кредитування фізичних осіб філіалу банку «Фінанси та Кредит».

З жовтня 2003 року до квітня 2006-го – начальник відділу кредитування фізичних осіб управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління кредитних ризиків банку «Фінанси та Кредит».

З травня 2006 року до травня 2015-го працював на таких посадах в Укрексімбанку: начальник управління малого та середнього бізнесу; заступник начальника управління малого та середнього бізнесу; заступник начальника управління організації та супроводження роздрібного бізнесу; заступник начальника управління організації та супроводження роздрібного бізнесу – начальник відділу організації продажу роздрібних послуг; заступник начальника управління каналів продажу роздрібного бізнесу – начальник відділу організації продажу у філіальній мережі; начальник відділу організації прямого продажу управління каналів продажу роздрібного бізнесу.

У травні 2015 року став директором департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку.

А вже 25 жовтня 2016 року став членом правління, заступником голови правління Укргазбанку, яким керував Кирило Шевченко.

6 лютого 2020-го переміг в конкурсі на нового голову Укрексімбанку, який очолив з 13 березня.

Президент Володимир Зеленський 3 червня 2020 року телефонував голові правління державного Укрексімбанку Євгену Мецгеру з прямим дорученням відтермінувати погашення кредитів бізнесом на рік.

4 жовтня 2021 року на знімальну групу «Радіо Свобода» було скоєно напад під час інтерв’ю з головою Укрексімбанку Євгеном Мецгером через питання про кредит на $60 млн на купівлю ТРЦ Sky Mall.

Поліція Києва відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.171 Кримінального кодексу (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Цей напад 5 жовтня засудив міністр фінансів Сергій Марченко, а в Офісі президента вимагали відсторонення Мецгера, який зранку 6 жовтня написав заяву про складання повноважень на час слідства та внутрішньої перевірки в банку. Наглядова рада Укрексімбанку задовольнила заяву Мецгера.

Поліція долучила відео з Укрексімбанку до розслідування нападу на журналістів, а генеральна прокурорка Ірина Венедіктова хоч і пообіцяла вирок у справі, але її підлеглі навіть не змогли вручити підозри у справі Укрексімбанку.

Мецгер пояснив причини нападу на журналістів «миттєвим емоційним спалахом», але у відставку не пішов.

Парламентська опозиція вимагала звільнити не тільки Мецгера, але й наглядову раду, а в монобільшості зажадали, щоб наглядова рада звільнила Мецгера. Наглядова рада не зробила цього через небажання сплачувати компенсаційну зарплату за шість місяців.

Прокуратура не одразу змогла вручити Мецгеру підозру у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів (ч.ч. 1, 3 ст. 171 КК України) – лише 7 жовтня вона знайшла його вдома. Вже 8 жовтня Мецгер отримав другу підозру через незаконне утримання людей (ч. 2 ст. 146 КК).

11 жовтня суд відправив Євгена Мецгера під нічний домашній арешт.

Після цього він подав заяву на звільнення, яку того ж дня задовольнила наглядова рада банку.

Розірвання трудового договору з ініціативи Мецгера не передбачає виплати вихідної допомоги, повідомили в наглядовій раді.

В квітні 2022 року його хотіли призначити заступником міністра економіки.

14 вересня 2022 року Голосіївський районний суд Києва визнав винуватими ексголову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера за ч.1 та ч.3 статті 171 Кримінального кодексу та визначили покарання у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень (200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) без позбавлення права займати певні посади.

Наглядова рада ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» 11 листопада 2022 року прийняла рішення про обрання головою правління Євгена Мецгера з 14 листопада на строк відповідно до контракту.

Фінансовий стан

В 2020 році Євген Мецгер отримав від профспілки Укргазбанку 171,4 тис. грн у вигляді «додаткового блага», а заробітну плату (працював у банку в січні – березні) – на 11,79 млн грн.

В Укрексімбанку, який він очолив у березні 2020-го, минулого року отримав 4,76 млн грн.

Від НПФ Укрексімбанку він отримав 30,6 тис. грн у вигляді його «фінансового результату», а 20,1 тис. грн – пенсійних внесків. Торік він продав майна на 200 тис. грн.

Спільно з дружиною Юлією Мецгер володіє квартирами (площею 39,4 кв. м, 43,4 кв. м, 105,3 кв. м та 122,8 кв. м), нежитловими приміщеннями (92,7 кв. м) та двома машиномісцями в Києві, земельними ділянками (по 1000 кв. м), садовим будинком (93 кв. м) та господарськими будівлями (21,6 кв. м) в Яблунівці під Києвом.

Володіє також двома квартирами в Туреччині, квартирою в Іспанії (разом із паркомісцем та коморою).

У них є автомобілі Land Rover Range Rover 2018 р.в. та Audi A5 2017 р.в.

Євген Мецгер володіє корпоративними правами в ТОВ «Іоніка», ТОВ «Іонія», ТОВ «Пролог Соларінвест».

В іспанському Sabadell Bank зберігає 25,1 тис. євро, в Укрексімбанку – 1,12 млн грн, в Укргазбанку – 141 тис. грн, готівкою – 495,5 тис. грн, 262,7 тис. євро та $388,5 тис.

На індивідуальному пенсійному рахунку в НПФ Укрексімбанку він накопичив 229,2 тис. грн.

Компанії «Пролог Соларінвест» він позичив 9,375 млн грн.

Інші дані

Володіє англійською та німецькою мовами. Одружений, виховує двох синів.

Його дружина Юлія Мецгер працює членкинею наглядової ради державного ПриватБанку. В 2020 році вона отримала від банку 3,88 млн грн.

До наглядової ради вона була призначена в липні 2019 року президентом Володимиром Зеленським, а раніше працювала юристкою в Укрексімбанку. За пів року отримала 3,4 млн грн.

Зараз входить до трьох комітетів наглядової ради ПриватБанку: з питань корпоративного управління, винагород та призначень; з питань ризиків; з питань стратегії та трансформації.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу