Пономаренко Віктор

Пономаренко Віктор

Голова правління Укрексімбанку

Народився 4 травня 1976 року.

Освіта

Закінчив Київський національний економічний університет, а також Академію ПроКредит у Фюрті (Німеччина).

Отримав диплом MBA в AB Freeman School of Business, Tulane University (США).

Є сертифікованим фінансовим аналітиком (CFA charterholder).

Кар’єра

Віктор Пономаренко в банківській сфері з 1997 року.

З 2004 року працює в ПроКредит Банку, де розпочав кар’єру як керівник управління розвитку бізнес-клієнтів. Потім стає фінансовим директором банку.

Згідно з його офіційною біографією, він стає заступником голови правління в листопаді 2006 року. Проте, за даними НБУ, він обійняв цю посаду лише 2 квітня 2007-го після того, як 29 березня отримав погодження НБУ.

20 вересня 2008 року Пономаренко стає першим заступником голови правління ПроКредит Банку (погоджений на посаді 26 листопада). Одночасно він стає відповідальним працівником банку з питань фiнансового монiторингу та вiдповiдальним за внутрiшньобанкiвську систему запобiгання легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом.

В 2011 році тимчасово  – з 10 жовтня до 9 грудня – виконував обов’язки голови правління.

Наглядова рада банку 29 червня 2012 року вирішує призначити Віктора Пономаренка головою правління. Погодження НБУ він отримує 3 серпня і з цього дня стає головою правління ПроКредит Банку.

Його попередник Філіп Потт перейшов до наглядової ради банку.

25 квітня 2016 року наглядова рада продовжує повноваження голови правління Віктора Пономаренка на три роки – до 26 квітня 2019-го.

Через три роки його повноваження знову продовжили – до 25 квітня 2022 року.

Наглядова рада Укрексімбанку 3-го травня за результатами конкурсного відбору обрала Віктора Пономаренка переможцем конкурсу на посаду голови правління АТ «Укрексімбанк».

Укрексімбанк 19 червня отримав лист-повідомлення Національного банку про погодження Віктора Пономаренка на посаду голови правління банку.

Пряма мова

«Як і будь-який бізнес, ми працюємо з обмеженим ресурсом – людським і фінансовим – і повинні зосередити свої сили на тих клієнтах і операціях, які відповідають нашій бізнес-моделі та обслуговування яких принесе очікувану взаємну вигоду».

«Ми стаємо менш привабливими для тих, хто має потребу в регулярному переведенні в готівку або ж, наприклад, хто розраховує, що всі операції, навіть дуже рутинні, повинні оброблятися тільки співробітником банку».

«Ми втратимо тих, для яких наша бізнес-модель не підходить».

Детальніше читайте в інтерв’ю Віктора Пономаренка: «Сегмент очень мелкого бизнеса не развивается».

Долучайтесь