130 тисяч вкладників не отримали повну компенсацію вкладів
Йдеться про вкладників, які мали більше 200 тис. грн вкладів в збанкрутілих банках.
Про це розповів заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик під час круглого столу «Вплив карантину на «заощадливі» звички українців», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Коли мова йде про вклади від 500 тис. грн, 1 млн тощо, то гарантовані 200 тис. – це достатньо «утєшительний приз», незначний. Ми це спостерігали останніми роками, маючи справу із 130 тис. вкладниками «200+», заощадження яких перевищували 200 тис. грн. Вкладники «200+», а також їхні родичі, будуть достатньо довго відновлювати свою довіру до банків. Їх сотні тисяч в країні, навіть не мільйони. Але переважна більшість із них в процесі ліквідаційних процедур отримають рівно нуль з тієї простої причини, що банки до нас, як правило, приходили вже випотрошеними», – сказав він.
Андрій Оленчик навів дані, що в 2019 році вже 77% опитаних сказали, що за останні два роки ані вони, ані їхні родичі не стикалися з проблемами з банками. Дійсно, банкопад відбувався набагато раніше.
Але постраждалим вкладникам буде складно знову повірити банкам. «Більшість громадян отримали свої вклади до 200 тис. грн. Але нам потрібно вимагати від усіх органів влади, щоб громадяни отримували суми і більші, як було гарантовано, за рахунок повернення майна тих банків, які були виведені з ринку», – каже голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.
Вкладники мають знати, що негарантовану державою суму вкладів вони також зможуть повернути з допомогою держави під час виведення збанкрутілого банку з ринку. «Ще ті рани не загоїлися. Нам потрібно збільшувати суму гарантованих вкладів, і дати відчуття справедливості, що не тільки мінімальну суму, але й іншу частку коштів вкладник отримає із часом», – наголосив Роман Шпек.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини