39% українців втратили роботу через війну

39% українців втратили роботу через війну

У липні в Україні сповільнилася динаміка показників повернення на робочі місця, яка спостерігалася останні три місяці, а частка тих українців, які втратили роботу після початку повномасштабного російського вторгнення, зросла до 39% з 35% у червні.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування «Україна під час війни. Зайнятість та доходи», проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Нині серед тих, хто працював до війни, працюють лише 59%: повноцінно – 34%, віддалено чи частково – 19%, знайшли нову роботу – 6%.

Найбільше тих, хто втратив роботу серед жителів Сходу України, жінок, які працюють у приватному секторі або мають власну справу, а також внутрішньо переміщених осіб.

За регіонами спостерігається подальше зростання безробітних серед мешканців Сходу (у червні – 53%, у липні – 57%). Також помітне певне зростання кількості тих, хто втратив роботу, і серед мешканців центральних (37%) та західних (32%) областей.

При цьому половина працюючих повідомила про зниження зарплати на 10% і більше. У 43% респондентів зарплата не змінилася, у 9% – зросла. Найбільше тих, хто відчув зниження доходів, серед працюючих зараз віддалено чи частково, а також серед підприємців. Серед держслужбовців відносна більшість зберегла зарплату.

Результати опитування свідчать, що відносна більшість (57%) готова продовжувати працювати навіть у разі зменшення заробітної плати, 40% шукатимуть нову роботу. Останніх більше серед молоді, які працюють у приватному секторі чи на себе.

Водночас серед тих, хто втратив роботу на час війни, лише третина активно її зараз шукає. Ще 23% думають над цим, і 41% – займають вичікувальну позицію. Менш мотивовані ніж інші до пошуку нової роботи старші за віком опитані, держслужбовці та ті, хто має заощадження.

Нагадаємо, за період воєнного стану в Украні було звільнено 8 479 державних службовців.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь