41 акціонерне товариство в Україні досі контролюється росіянами

41 акціонерне товариство в Україні досі контролюється росіянами

За рік від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну все ще залишаються бізнеси, які контролюються росіянами та фінансують ворожу агресію. Зокрема, нарахували 41 акціонерне товариство, яке належить власникам з рф.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

"Опендатабот перевірив реєстр акціонерів та виявив, що частки у 41 акціонерних товариствах належать власникам з рф. Лише 9 з цих компаній знаходяться у стані припинення або банкрутства – а решта продовжує працювати на території України", – йдеться у повідомленні.

Загалом в Україні зареєстровано майже 12 тисяч акціонерних товариств, проте інформацію про власників та бенефіціарів, тобто людей, які утримують пакети акцій й отримують прибуток, є не про всіх. Так, за останній звітний період – йдеться про 2021 рік – є дані про утримувачів акцій щодо 6346 компанії.

Серед компаній, що контролюються громадянами рф, такі бізнеси, як банк Форвард, Укренергоатом, Укргазпром, ВТБ банк, Глорія Джинс, Запоріжгідросталь.

Також серед них і наукові установи: Науково-дослідний і проєктно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проєктно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування.

Важливо, що з 41 компанії, інформація про які є у реєстрі акціонерів, два бізнеси не наявні у ЄДР.

Нагадаємо, упродовж 2022 року кількість нововідкритих компаній у порівнянні з 2021 роком скоротилася на понад 50% – з 42,1 тис. до 20,8 тис. Такий показник є антирекордом за кількістю реєстрацій за принаймні останні 13 років.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу