60% українців вважають, що в Україні дійсно намагаються боротися з корупцією

60% українців вважають, що в Україні дійсно намагаються боротися з корупцією

Більшість українців – 59% опитаних – вважають, що влада України справді намагається боротися з корупцією. Водночас 34% переконані, що останні справи щодо корупціонерів є свідченням "безнадійної корумпованості України".

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

"Більшість українців – 59% – вважають, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією та позитивні зрушення. Водночас істотна частка респондентів обирали варіант відповіді, що останні справи є свідченням "безнадійної корумпованості України і позитивних змін немає" (34%)", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають соціологи, узимку 2022-2023 років КМІС проводив дослідження про стан корупції. Тоді одним із питань було "Як Ви вважаєте, наскільки ефективно органами влади України ведеться боротьба з корупцією?"

"Якщо в 2018 році 25% відповіли "скоріше ефективно", то взимку 2022-2023 року – 50%. Тому ми можемо обережно припускати, що зараз думки українців щодо боротьби з корупцією більш оптимістичні, ніж були до широкомасштабного вторгнення (і порівняно з тим, що було до Революції Гідності)", – зазначають соціологи.

Опитування також показало тенденцію скептичнішого ставлення до боротьби з корупцією із заходу на схід країни. Так, на заході 65% вважають, що боротьба є, водночас 32%, переконані у безнадійності країни.

У центрі співвідношення 60% проти 34%, на півдні – вже 53% проти 40%. На сході вже трохи більше тих, хто негативно оцінює ситуацію – 49% проти 45%, які вважають, що боротьба з корупцією є.

Зазначається, що критичні оцінки ситуації з корупцією пов’язані з вищою готовністю до територіальних поступок. Так, серед тих, хто негативно оцінив ситуацію, 25% готові до територіальних поступок, у той час як серед тих, хто бачать позитивні зрушення – 4%.

Разом з цим, навіть серед тих, хто критично сприймає ситуацію з корупцією, переважна більшість (66%) виступають проти територіальних поступок. А серед тих, хто позитивно оцінює ситуацію – 88% проти поступок.

Опитування тривало 29 вересня-9 жовтня. У ньому взяло участь 1010 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування було проведене методом телефонних інтерв'ю з урахуванням випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Нагадаємо, частка міжнародної допомоги у державному бюджеті України на 2024 рік має бути не меншою, аніж цього року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь