98% бізнесів зазнали втрат через війну – ЄБА

98% бізнесів зазнали втрат через війну – ЄБА

Тільки 2% бізнесів не зазнали жодних втрат від війни. При цьому 42% компаній Асоціації повідомляють про втрати майна чи інших активів безпосередньо внаслідок бойових дій.

Про це свідчать дані опитування Європейської бізнес асоціації.

100 днів активної фази війни завдали втрат до 1 млн доларів для 48% компаній, ще 37% зазнали втрат в діапазоні $1 — $10 млн, і 12% повідомляють про втрати більше $10 млн.

Наразі у повному обсязі працюють вже 47% компаній, інші 50% працюють з певними обмеженнями або частково. 

Зокрема, серед таких компаній 37% обмежили географію присутності, 17% працюють онлайн, а 16% були вимушені закрити частину офісів, торгових точок чи відділень.

Серед компаній, що раніше призупиняли свою роботу, вже 17% її повністю або частково відновили. І лише 3% компаній наразі взагалі не працюють. Нагадаємо, місяць тому не працювали 4% бізнесу, а у березні - 29%.

Кількість компаній, що виплачують заробітну плану своїм співробітникам у повному обсязі дещо зросла і становить наразі 63%, до того ж 25% роблять додаткові або авансові виплати.

Втім, 13% були змушені скоротити розмір грошової винагороди, а 9% - відмовитися або скоротити бонуси. В неоплачувану відпустку змушені відправляти персонал 4% компаній, дещо зросла кількість компаній, що вдаються до скорочень — наразі таких 8% (минулого місяця було 3%).

70% директорів очікують негативну динаміку свого бізнесу до кінця 2022 року, інші 15% вважають, що вона не зазнає змін, і 11% сподіваються на зростання бізнес-показників.

Більшість компаній не планують цього року суттєвих змін у своїй команді або в розмірі зарплат — про це повідомляють 48% та 58% відповідно.

Водночас 45% компаній можуть вдатися до скорочень, а 15% до зменшення винагороди. Хоча є й позитивні тенденції у частини бізнесів — 6% планують наймати нових людей цього року, а 23% планують поступово збільшувати заробітні плати персоналу.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни близько 17% бізнесу по Україні призупинили свою діяльність, до 30% – частково втратили активність порівняно з довоєнним станом.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу