Apple стала першою компанією із капіталізацією понад $3 трлн

Apple стала першою компанією із капіталізацією понад $3 трлн

Apple Inc. увійшла в історію Уолл-стріт як перша компанія з ринковою вартістю понад 3 трильйони доларів США.

Капіталізація виробника iPhone зросла на 2,31% у п’ятницю в рамках ралі, яке додало понад $983 млрд до його вартості цього року.

Вартість однієї акції досягла $193,97, а капіталізація становила $3,05 трлн.

Підйом Apple допоміг індексу Nasdaq 100 показати найбільше зростання в I півріччі за всю історію існування індексу, повідомляє Bloomberg.

Зростання застало багатьох стратегів зненацька, змусивши деяких поставити під сумнів його життєздатність, оскільки економіка США потенційно стикається з подальшим підвищенням процентних ставок Федеральної резервної системи.

Однак інвестори залишаються в захваті від потенціалу зростання штучного інтелекту, і вони також тяжіють до таких якісних факторів, якими володіє Apple, включаючи сильний баланс, тривалі потоки доходів і надійну конкурентну позицію.

«Баланс феноменальний, він приносить дивіденди, і він може продовжувати рости, він має активну програму зворотного викупу та бізнес-платформу в стилі споживчих товарів, і все це працює на пристрої, на який люди дивляться чотири години на день», — сказав директор з управління портфелем Franklin Equity Group Джонатан Кертіс.

В Citi стверджують, що Apple здатна продовжувати збільшувати маржу і є додатковий потенціал зростання приблизно на 30% для акцій, що наблизить оцінку Apple до $4 трлн.

Apple вперше стала найдорожчою акцією у світі в 2011 році, коли її ринкова капіталізація становила менше $340 млрд і складала близько 3,3% індексу S&P 500. З тих пір компанія рідко втрачала цей титул. У середині 2018 року її вартість вперше досягла $1 трлн, а в серпні 2020 року вона досягла $2 трлн, ставши першою американською компанією, яка перевищила цей рівень, хоча Saudi Aramco була першою компанією в $2 трлн у світі.

На початку 2022 року виробник iPhone ненадовго упродовж однієї торгової сесії піднявся вище рівня в $3 трлн, хоча йому не вдалося закритися вище цього рівня, і цей пік ознаменував початок спадного тренду, який тепер повністю стертий.

Компаній такого розміру небагато, зокрема Alphabet Inc., Amazon.com Inc. і виробник мікросхем Nvidia Corp., який став першою трильйонною компанією в сфері мікросхем на початку цього року. Microsoft Corp є єдиною компанією в США, вартість якої перевищує $2 трлн.

Незважаючи на те, що Apple не є найбільшим приростом цього року — Nvidia, Meta Platforms Inc. і Tesla Inc. зросли більш ніж удвічі — її розмір дає їй величезний вплив на ринки, на частку якої припадає 7,7% ваги індексу S&P 500.

Тим не менш, ця віха не означає, що для Apple все буде гладко. Котирування акцій приблизно в 30 разів перевищують форвардний прибуток, і хоча цей показник знизився порівняно з піком 2020 року, який перевищував 35, він залишається значно вищим за 10-річний середній коефіцієнт 17,9.

Незважаючи на новий заклик Citi, аналітики відмовляються від акцій на тлі річного зростання. Менше 70% компаній, які відслідковує Bloomberg, рекомендують купувати акції. Консенсус-рейтинг — проміжний показник співвідношення між рейтингами купівлі, утримання та продажу — майже найнижчий з листопада 2020 року. Останнім прикладом ослаблення настроїв стало нещодавнє зниження UBS.

Крім того, Apple перевищила цільову середню ціну, що свідчить про те, що аналітики не очікують значного додаткового зростання від поточних рівнів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь