Банк Японії підвищив ставку до максимуму за 31 рік

Банк Японії підвищив ставку до максимуму за 31 рік

Банк Японії підвищив ключову відсоткову ставку на 0,25 відсоткового пункту — до 1%, що стало найвищим рівнем з 1995 року.

Рішення відповідає очікуванням ринку та відображає намір регулятора продовжити посилення монетарної політики на тлі стійкого інфляційного тиску, повідомляє Investing.

За підсумками засідання рішення підтримали сім членів правління, один виступив проти. Голова Банку Японії Кадзуо Уеда не брав участі в засіданні через стан здоров’я.

У центробанку зазначили, що зростання цін на енергоносії дедалі швидше передається на ціни у виробничому секторі та може спричинити подальше прискорення споживчої інфляції. Регулятор очікує, що інфляція перевищуватиме цільовий рівень у 2%.

Одночасно Банк Японії оголосив про подальше скорочення програми викупу державних облігацій. Починаючи з наступних кварталів, обсяг щомісячних закупівель зменшуватиметься приблизно на 200 млрд єн кожні три місяці до березня 2027 року. Після цього регулятор планує підтримувати покупки на рівні близько 2 трлн єн на місяць.

Посилення монетарної політики відбувається на тлі зростання інфляційних ризиків, пов’язаних із ситуацією на Близькому Сході, а також ослабленням єни, яке підвищує вартість імпорту та посилює ціновий тиск усередині країни.

Після оголошення рішення японська валюта дещо зміцнилася, однак залишилася поблизу найнижчих рівнів цього року. Курс долара знизився до 160,22 єни.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь