Банківська система готова підтримувати проєкти з відновлення енергогенерації

Банківська система готова підтримувати проєкти з відновлення енергогенерації

У Національному банку заявили, що банківська система готова пріоритезувати серед своїх завдань напрям щодо відновлення енергогенеруючих потужностей країни, та готова надавати підтримку в реалізації відповідних проєктів.

Про це повідомив голова Національного банку Андрій Пишний.

Він нагадав, що зараз через руйнування енергетичної системи унаслідок ракетних атак країна має суттєвий дефіцит електроенергії. Вже декілька днів фактично в усіх регіонах застосовуються екстрені відключення. Фахівці говорять про зростання суттєвого ризику для безперебійного функціонування енергетичної інфраструктури вже цього літа і осені. Тому діяти необхідно вже сьогодні.

"Потенційна потреба у фінансуванні цього напряму дуже висока. Можливості банківської системи перебувають у площині кредитування. Це може бути кредитна підтримка проєктів із побудови великої кількості розподілених країною малих об’єктів генерації, які є відносно безпечними з точки зору концентрації ризиків та загрози руйнування активів. Або ж значно масштабніші проєкти, які можуть фінансуватися, наприклад, через консорціумне кредитування, де банки обʼєднують капітал і розподіляють ризики між собою", - сказав Пишний.

Він наголосив, що регулятор аналізує різні варіанти і зі свого боку та готовий адаптувати окремі вимоги до банків, аби відповідні проєкти рухалися максимально швидко. З цією метою було проведено першу зустріч з банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні.

"Розпочати обговорення цього питання саме з ними - банки з іноземним капіталом мають колосальний фінансовий потенціал і експертизу, які повинні бути залучені до вирішення задачі. Я дякую представникам банків, що сприйняли наше повідомлення та готові провести поглиблену підготовчу роботу на рівні персоналу, аби визначити наявні можливості та найкритичніші напрями, до яких вони потенційно можуть бути застосовані. Банківський сектор вже робить те, що може і повинен, але обʼєктивно попит на інвестиційні бізнес-кредити відновлюється досить повільно", - підкреслив Пишний.

Нагадаємо, Кабінет міністрів під час засідання 10 травня ухвалив рішення про виділення 7 млрд 168 млн грн на відбудову української енергосистеми.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу