Банки готові наймати екологів

Банки готові наймати екологів

Банківська сфера відчуває зростаючу потребу у фахівцях-екологах, які зможуть професійно оцінювати екологічні ризики позичальників.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «ESG-трансформація банків: виклики, можливості та перспективи», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ідеально буде, якщо у нас стане більше екологів, доступних на ринку, яких можна буде залучати до банківських підрозділів, що займаються ключовою соціальною оцінкою бізнесу клієнтів. І таким чином закривати цей великий обсяг роботи. Обсяг навантаження на банки буде тільки зростати. Тому сподіваємося, що таких фахівців стане більше», – заявив ESG – менеджер Банку Кредит Дніпро В’ячеслав Іваненко.

За словами Максима Олійника, ESG-менеджера ОТП Банку, на ринку не вистачає кваліфікованих екологів, адже ця професія тривалий час не була популярною у вищих навчальних закладах. «Цих людей потрібно навчити, і вони мають бути на ринку, як мінімум. Тому що не так багато насправді екологів. Ця спеціальність не була дуже популярною у вищих навчальних закладах», – пояснив він.

Максим Олійник, здобувши освіту еколога, констатує, що зараз мало студентів на цій спеціальності. «Попит, на жаль, спадає з кожним роком, і все менше людей обирає цю спеціальність. А потреба в кваліфікованих спеціалістах зростає з кожним роком. Тому потрібно пропагувати цей ринок, тому що студенти не розуміють де вони будуть потрібні в майбутньому», – впевнений він.

В’ячеслав Іваненко наголосив на важливості розвитку екологічної освіти та інтеграції фахівців у банківську сферу. «Побудова ESG-функції в банку – це не спринт, а марафон. Є кілька шляхів. Ми можемо спробувати найняти з ринку людину, що в теперішніх умовах дуже складно зробити. Можемо скористатися послугами консультантів, але не всі обирають такий варіант, тому що це дорого і вони теж дійсно дуже навантажені. У них постійно відкриті вакансії. І третій шлях – це виростити всередині банку своїх спеціалістів», – пояснив банкір.

«Рік-два на підготовку власних фахівців – це саме той часовий проміжок, який є у нас до впровадження обов’язкових вимог щодо звітності сталого розвитку. Тому можна резюмувати, що цей процес варто починати вже сьогодні і якнайшвидше», – заявив В’ячеслав Іваненко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь