Банки простіше пережили коронакризу, ніж фінансові компанії

Банки простіше пережили коронакризу, ніж фінансові компанії

Хоча в березні – квітні і банки, і фінансові компанії зіткнулися з падінням попиту на споживчі кредити, зараз банки відновлюють свої позиції набагато швидше «фінків».

Про це повідомили учасники круглого столу «Як карантин вплинув на сегмент споживчого кредитування», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ринок за період карантину втратив від 30% до 40%. Ми не стали винятком, теж втрачали, як і всі. І період з середини березня до червня був періодом вичікування для нас і клієнтів», – розповів директор департаменту стягнення беззаставних кредитів Альфа-Банку Дмитро Дяченко.

У цей період впали всі, але подальше відновлення почалося з різною швидкістю.

«Попит на банківські кредити впав, але і швидше відновився. Попит на кредити небанківських установ впав сильніше. Він відновлюється ще повільніше і досі не відновився», – повідомила начальниця управління макропруденційної політики та досліджень департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова.

Банкіри підтверджують цей феномен. «Ми бачимо, що попит на кредити в банках зростає, а попит на кредити мікрофінансових організацій знизився в момент запровадження карантину. І він не повернеться до попереднього рівня», – говорить заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

На його думку, є два можливих пояснення. «Ми це інтерпретуємо так, що клієнти стали розуміти, що треба вивчати умови кредиту перед тим, як погоджуватися на нього. Вони стали розуміти, що дорогий кредит буде складніше виплачувати. І стали уважніше ставитися до цінового фактору й переплати», – зазначив він. Друге пояснення лежить в площині обслуговування, адже після запровадження карантину клієнти могли оцінити різницю між роботою банку і мікрофінансової організації.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь