Банки витратили на ОВДП до 70% антикризового рефінансування
Банки спрямували близько 70% антикризового рефінансування від НБУ на купівлю державних облігацій, а 30% – на кредитування.
Про це розповів заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій в інтерв'ю РБК-Україна.
«Банк отримує рефінансування, він ним розпоряджається. Банки самостійно вирішують, куди спрямовувати свій ресурс, враховуючи власну ліквідність, бізнес-моделі, ліміти на купівлю ОВДП та інше», - зазначив він.
Гелетій підкреслив, що рефінансування не було цільовим, а НБУ не обмежував банки щодо цільового призначення рефінансування.
За його словами, близько 65-70% банки спрямували в ОВДП, ще близько 30% пішло на кредитування.
При цьому Гелетій нагадав, що механізм довгострокового антикризового рефінансування, запущений торік у квітні через пандемію, вже згорнули, оскільки наразі у ньому вже немає потреби.
«Зараз економіка відновлюється, а в банківській системі спостерігається структурний профіцит ліквідності, тож ми цей інструмент згорнули – останній тендер відбувся у вересні», - зазначив він.
Гелетій додав, що на даному етапі ліквідність банків і зростання їх кредитного портфелю дозволяє кредитувати економіку. Але питання щодо кредитування – це вже зона відповідальності банків.
9 вересня НБУ заявив про припинення довгострокового рефінансування та процентного свопу з 1 жовтня.
Також з 1 жовтня термін надання банкам короткострокового рефінансу скорочений з 90 до 30 днів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини