Безробітні отримають до 90 тис. грн на створення бізнесу

Безробітні отримають до 90 тис. грн на створення бізнесу

Державна служба зайнятості виплачуватиме до 90 тисяч гривень безробітним на створення власного бізнесу.

«Державна служба зайнятості, роботу якої координує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, реалізує ряд активних програм сприяння зайнятості населення», - повідомляє Мінекономрозвитку.

Однією з таких програм є програма з надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності зареєстрованим у службі зайнятості безробітним.

Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році може сягати 90 тис. грн (за умови призначення допомоги по безробіттю у максимальному розмірі). Середній розмір такої допомоги у 2020 році – 46 тис. грн.

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття на 2020 рік на цю програму підтримки безробітних передбачені кошти в сумі 386 млн грн, що в 4,7 разів більше ніж у 2019 році (82,2 млн).

При цьому зазначається, що кошти, виплачені безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності, повертати буде не потрібно.

Участь у програмі із започаткування власного бізнесу можуть брати безробітні з 18 річного віку, які зареєстровані у Держслужбі зайнятості, не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації в службі зайнятості та спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Не отримають такої допомоги безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізична особа-підприємець, попри те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації, а також особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації.

За даними Мінекономрозвитку, протягом 2019 року власну справу за сприяння Держслужби зайнятості започаткували 2,4 тис. осіб, а цього року в планах служби – допомогти у започаткуванні власного бізнесу вже 8,5 тис. безробітним, що в 3,6 разів більше.

Найчастіше колишні безробітні відкривають свій бізнес у сфері торгівлі, професійної та наукової діяльності, ремонту побутової техніки, а також у переробній промисловості та сільському господарстві.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь