Бюджетний комітет ВРУ погодив відтермінування платежів за боргом
Бюджетний комітет ВРУ погодив постанову уряду про відтермінування платежів по єврооблігаціях на наступні 24 місяці, тобто до липня 2024 року.
Про це повідомив заступник голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Загальна сума облігацій – $17 млрд. Відсотки продовжуватимуть нараховуватися, проте будуть сплачені пізніше.
«Фактично уряд капіталізує відсотки. У будь-який час уряд може зупинити відстрочення та сплатити відсотки, як тільки наша фінансова ситуація покращиться», — написав Железняк.
Завдяки цій процедурі уряд зможе заощадити близько 5 млрд дол на інші потреби держави у період дії відстрочки платежів.
«Це необхідний нам перепочинок – за останніми даними Мінфіну, станом на 1 липня Україна вже спрямувала 62,1 млрд грн на обслуговування держборгу, це третя по величині стаття видатків держави за останні півроку», — розповів посадовець.
За інфломацією Мінфіну, у інвесторів буде 2 тижні, щоб погодитися на нові умови. Якщо буде більшість голосів інвесторів, це буде вважатися консенсусом.
«Якщо все пройде, як потрібно, то цей «репрофайлінг» і інвесторів задовільнить, і Україні допоможе пройти важкий період. Це дуже м’який сценарій, навіть порівняно з реструктуризацією боргу 2015 року.
Головне – ми збережемо довіру інвесторів», — прокоментував нардеп.
Нагадаємо, уряд опублікував постанови, яким доручив Міністерству фінансів домовитися з кредиторами України про відтермінування виплат за єврооблігаціями на два роки, а за ВВП-варрантами – на один рік.
Кінцева дата погашення усіх випусків єврооблігацій відстрочується на 24 місяці. Відсотковий дохід за облігаціями буде нараховуватися за поточною ставкою, а на цю суму доходу буде нарахований додатковий відсотковий дохід.
Сукупно ці виплати не можуть перевищувати $3 млрд (сукупно для всіх облігацій у доларах) та 300 млн євро (для всіх облігацій в євро).
Щодо ВВП-варрантів, уряд хоче домовитися про низку змін до умов виплат за ними.
По-перше, пропонується, аби у звітному 2023 році базова сума не перевищувала 0,5% ВВП у поточних цінах. Раніше передбачалось, що до 2025 року максимальний розмір виплат за цим інструментом обмежувався 1% від ВВП, а після – без обмежень з урахуванням темпів зростання економіки.
Виплата за державними деривативами, що належить до сплати 31 травня 2023 року, відстрочується до 1 серпня 2024 року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини