Біженці в ЄС беруть українські кредити на два – три місяці

Біженці в ЄС беруть українські кредити на два – три місяці

Українські біженці в ЄС продовжують кредитуватися в українських банках.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Українці за кордоном: як банки будують роботу з ними», проведеного «Фінансовим клубом».

Найбільшим попитом з боку українців в ЄС користуються такі послуги українських банків: перекази коштів, зняття готівки, обмін валют, заощадження та кредитування. «Не можна забувати, що наші клієнти, які перебувають за кордоном, також потребують і споживають кредити», – заявив директор департаменту розробок інноваційних технологій ПУМБ Денис Воробйов.

За його словами, патерни поведінки цих позичальників не дуже відрізняються від кредитної поведінки клієнтів, які залишилися в Україні. «Найчастіше це споживче кредитування – купівля товарів в кредит в інтернет-магазинах шляхом оплати частинами. Ми, як банк, беремо фокус на мігрантів і розвиваємо цей напрям. Кредити беруть на два – три місяці», – зазначив Денис Воробйов.

Але новим клієнтам складно отримати кредит: банки охоче кредитують лише старих клієнтів. «Кредити видаємо лише клієнтам, які мають регулярні надходження, які ми бачимо. Але ситуація буде змінюватися», – каже директор департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Олександр Супрунович. «Більше орієнтуємось на діючих клієнтів, на їхні обороти. Надаємо ліміти на кредитні картки, зокрема віртуальні», – повідомив директор департаменту інформаційної аналітики клієнтського портфеля Сенс Банку Борис Зозуля.

Українці продовжують користуватися в ЄС не тільки кредитними картками, але й дебетними. «Це здебільшого отримання зарплати чи соціальних виплат. Користуються послугою оплати комунальних послуг, тому що у них переважно залишилось житло в Україні. І вони потребують послуги переказу коштів. Зняття готівки не таке популярне, тому що це додаткові комісії, які більші, ніж по переказам», – розповіла заступниця голови правління банку «Глобус» Ганна Довгальська.

Сервісні послуги клієнтам також потрібні. «Усі сервісні операції – поповнити, отримати виписку, щоб показати при наймі житла. Багато людей замовляють пластикову картку, щоб знімати кошти в банкоматі», – зазначив Денис Воробйов.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь