Бізнес знову позитивно оцінює результати своєї діяльності

Бізнес знову позитивно оцінює результати своєї діяльності

Бізнес відновив позитивні оцінки результатів своєї діяльності після двох місяців поспіль стриманих очікувань.

Про це свідчать дані щомісячного опитування щодо індексу очікувань ділової активності.

У вересні 2023 року ІОДА підвищився до 50.1 порівняно з 49.3 у серпні, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів).

Поліпшенню настроїв бізнесу сприяли поступове відновлення темпів виробництва, налагодження нових шляхів постачання продукції, зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, поліпшення інфляційних і курсових очікувань та сталий внутрішній попит.

Підприємства будівництва п’ятий місяць поспіль зберегли позитивні оцінки результатів своєї діяльності завдяки пожвавленню попиту на іпотечні кредити за пільговими державними програмами, бюджетному фінансуванню будівництва та відновлення доріг, а також сезонному фактору: секторальний індекс становив 50.6 (у серпні – 51.0).

Підприємства торгівлі залишаються найоптимістичнішими серед інших секторів завдяки сталим споживчим настроям, достатній пропозиції товарів та сповільненню інфляції: секторальний індекс – 53.3 (у серпні – 52.5).

Підприємства промисловості поліпшили оцінки своїх економічних результатів, зважаючи на поступове відновлення темпів виробництва, нові шляхи постачання продукції та сповільнення інфляції: секторальний індекс у вересні становив 50.0 (у серпні – 48.8 )

Підприємства сфери послуг дещо пом’якшили, але єдині з усіх секторів економіки зберегли негативні оцінки своєї ділової активності, зважаючи на руйнування транспортної логістики, підвищення цін на пальне та слабкий попит: секторальний індекс – 47.9 (у серпні – 47.3).

Більшість опитаних підприємств очікують на здорожчання власної продукції та послуг на тлі зростання закупівельних цін. Водночас оцінки щодо зайнятості неоднорідні.

Збільшення персоналу очікують лише керівники підприємств торгівлі, керівники підприємств будівництва не прогнозують змін. Натомість респонденти промисловості та сфери послуг все ще очікують на скорочення загальної чисельності працівників.

71f0b9e5 51a9 42ce 88b1 3d23804f1753

Нагадаємо, Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів Україну. Серед укладених угод — страхування на суму до 9,1 мільйона доларів для проєкту M10 Industrial Park у Львові.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

теги #бізнес

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу