Представниця АСС Оксана Швець наводить аргументи на користь скасування пільг Представниця АСС Оксана Швець наводить аргументи на користь скасування пільг

Бізнес закликав прискорити скасування податкових пільг для посилок

Відповідні ініціативи вже перебувають на розгляді в парламенті.

«Вважаємо надзвичайно важливим якнайшвидше ухвалення законопроєктів №12429 та №12430 про скасування пільг на дешеві китайські посилки. Це вкрай важливо для вирівнювання конкуренції», – заявив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) Юрій Пероганич.

Про це він заявив під час конференції «Детінізація роздрібної торгівлі та антиконтрабанда: зміна трендів», організованої Українською Радою Бізнесу.

Скасування пільг підтримала Американська торгова палата (АСС). «Працюємо над питанням скасування пільг з ПДВ для товарів вартістю менше ніж 150 євро в міжнародних посилках. Вважаємо, що така ситуація дискримінує українських підприємців, оскільки і українські виробники, і ритейлери сплачують ПДВ, починаючи з мінімальної вартості в 1 грн», – заявила заступниця директора департаменту стратегічного розвитку з питань європейської інтеграції АСС Оксана Швець.

«Привілеї для великих міжнародних торговельних майданчиків вважаємо несправедливими та вдячні за зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти №12429 та №12430, які наразі перебувають на розгляді в Комітеті. Ми фіналізуємо наші пропозиції для покращення окремих норм цих законопроєктів», – зазначила вона.

Експертка Growford Institute Тетяна Кощук розкрила масштаби цієї проблеми. За даними дослідження Growford Institute, кількість посилок у 2023-2024 роках зросла з 51,98 млн до 73,36 млн штук.

«99% усіх відправлень надходять в Україну без сплати ПДВ та мита. Багато фізичних осіб використовують це для підприємницької діяльності. Це дискримінація сумлінних платників податків та втрата доходів бюджету – у 2024 році на суму 12,8 млрд грн. У 2025 році недонадходження до держбюджету оцінюються експертами у 17 млрд грн за рік. Це постійно зростаючі збитки та збільшення частки товарів китайського походження», – зазначила Тетяна Кощук.

посилки графік 1

Частка товарів китайського походження у структурі продажів через електронні платформи зросла з 32,5% до 62,2%.

На відміну від ЄС, де громадяни замовляють посилки з Китаю виключно для особистого користування, в Україні такі товари нерідко реалізуються без сплати податків через інтернет та офлайн-магазини.

«У фокусі нашої уваги також боротьба з нелегальним ввезенням та продажем побутової електроніки. В окремих секторах і щодо окремих брендів, таких як iPhone, частка нелегально ввезених пристроїв сягає понад 70%. Вони продаються без фіскальних чеків і без сплати будь-яких мит чи податків, що шкодить як державному бюджету, так і справедливому веденню бізнесу в Україні», – розповіла Оксана Швець.

Також АСС турбує ситуація в тютюновій галузі, у сфері HoReCa та ресторанному бізнесі. «Схеми ухилення від оподаткування, на жаль, продовжують працювати», – сказала вона.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь