Бізнес закликає владу поєднати мобілізацію із антикорупційною реформою

Бізнес закликає владу поєднати мобілізацію із антикорупційною реформою

Члени Української Ради Бізнесу заявили, що суттєві зміни суспільного договору, які передбачаютьcя мобілізаційними законопроєктами №10378 та №10379, мають бути розглянуті лише з одночасним реформуванням державних інституцій з метою додержання балансу інтересів “суспільство-держава-бізнес”.

До такого висновку дійшла Українська Рада Бізнесу, до складу якої входить 112 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, членами яких є 28 тис. підприємств, після аналізу законопроєкту №10378 щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби та повʼязаного з ним законопроєкту №10379 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.

Бізнес впевнений, що через неефективну та корупційну роботу тільки трьох органів – Державної митної служби, Державної податкової служби, Бюро економічної безпеки – держава втрачає 180-200 млрд грн щороку (сірий імпорт, контрабанда, контрафакт, скрутки), яких не вистачає армії.

Український бізнес закликає разом з ухваленням оновленого законодавства про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби, прийняти у першому кварталі 2024 року всі основні антикорупційні та інституційні зміни, які мінімізують корупцію у нашій державі: повне перезавантаження Державної митної служби (проєкт №6490д), Державної податкової служби (проєкт №9243), Бюро економічної безпеки (проєкт 10088-1), реформа держслужби із відновленням прозорих конкурсів, завершення судової реформи, реформа СБУ, перезавантаження Національної поліції та реформи Рахункової палати із затвердженням нових конкурсних процедур.

"⁠Українці мають захищати державу, функціонуванням якої вони задоволені, а не неефективних чиновників та корупціонерів", – впевнені в УРБ.

Український бізнес закликає Президента, Верховну Раду та Кабінет Міністрів прийняти комплексні системні рішення з мінімізації корупції на початку 2024 року, зокрема прийнявши як закони зазначені у зверненні проєкти.

Водночас, проєкти №10378 – 10379 потребують комплексного доопрацювання та усунення норм, що можуть негативно вплинути на функціонування бізнесу, який наразі перебуває в режимі “виживання” та на загальні показники економіки в державі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь