Долар США втрачає позиції у резервах
Частка доларових резервів в авуарах центральних банків у 2021 році впала нижче 59%, продовживши низхідну тенденцію останніх десятиріч.
Про це йдеться у блозі Міжнародного валютного фонду, повідомляє LIGA.net.
Присутність американської валюти у глобальній торгівлі, міжнародному боргу та небанківських запозиченнях все ще значно перевищує відповідні частки США, але у центральних резервах вона уже не має тих позицій, що раніше.
Економісти МВФ називають два чинники, що сприяють розмиванню позицій долара. По-перше, нетрадиційні валюти мають вищу прибутковість з відносно меншою волатильністю, а по-друге, розвиток фінансових технологій здешевлює і спрощує торгівлю валютами менших економік.
Відхід від долара супроводжується збільшенням інтересу центральних банків до нетрадиційних резервів, таких як шведська крона, корейська вона, а також австралійський і канадський долари. На валюти невеликих країн, які раніше рідко включали до резервів, зараз припадає три чверті частки, яку втрачає долар.
Що стосується китайського юаня, то його частка також дещо збільшується, але станом на кінець минулого року майже третина юанів у резервах припадала на одну країну – росію.
Традиційні резервні валюти – євро, єна, фунт стерлінгів – при цьому не ростуть.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд збільшив вагу долара і китайського юаня при перегляді валют, що складають кошик його спеціальних прав запозичення (SDR), міжнародного резервного активу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини