Депутати пропонують обмежити ставки за мікрокредитами на рівні 3880% річних
Законопроєкт про вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг №9422 передбачає обмеження ставок за мікрокредитами на рівні 1% на добу, проте остаточно максимальний її розмір буде визначено під час підготовки документа до другого читання за підсумками дослідження ринку.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
"Гадаю, що конкретний відсоток можна буде обговорити до другого читання. До речі, я не виключаю, що він буде нижчим за 1%... Наразі проводять дослідження ринку, необхідно отримати його результати, отримати позицію і цифри від Нацбанку і вже визначатися до другого читання", – сказав Гетманцев.
За його словами, поки що фінансовий комітет пропонує поетапно зменшити стелю ставки до рівня 1% на добу.
"Ми пропонуємо 1%, але не одразу: спочатку 2,5%, потім 1,5%, потім 1%", – пояснив голова комітету.
Він вважає, що впровадження такого обмеження змусить гравців ринку відповідальніше підходити до питання оцінки ризиків і кредитоспроможності клієнтів.
Гетманцев уточнив, що законопроєкт запроваджує показник "денна відсоткова ставка за споживчим кредитом", інформацію про яку компанії зобов'яжуть зазначати у договорі за споживчим кредитом.
"Найжадібніша мікрокредитна організація встановлювала річну відсоткову ставку на рівні 244 460% річних, а шість із 29 компаній встановлювали ставку на рівні понад 50% тисяч річних! Але питання не лише в ставці, питання взагалі в тому, щоб вони повідомляли людям реальні умови", – зазначив Гетманцев.
Крім того, кредитору забороняється вимагати сплати будь-яких платежів, не зазначених у договорі. На нього також накладається зобов'язання передавати інформацію за всіма споживчими кредитами в бюро кредитних історій. Також упорядковується питання реклами та посилюється відповідальність мікрокредитних організацій за порушення в цих сферах, а Нацбанку надаються повноваження встановлювати додаткові вимоги щодо оцінки кредитної спроможності позичальника.
Нагадаємо, Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України рекомендував прийняти законопроєкт N9422 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг за основу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини