Детективів НАБУ навчать знаходити корупційні криптоактиви

Детективів НАБУ навчать знаходити корупційні криптоактиви

Понад 250 детективів і аналітиків НАБУ розпочали вивчати інструменти «сучасної» корупції – криптовалютні технології.

Національне антикорупційне бюро України заявило, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті. Саме тому для НАБУ організований 9-місячний тренінг «СryptoEdge: Криптовалютні технології та методики розслідування злочинів з використанням віртуальних активів» за координації експерта з кібернапрямку Сергія Кропиви.

Це наймасштабніший тренінговий курс в історії НАБУ. Серед експертів – фахівці з віртуальних активів та провідні тренери з України та світу, представники криптоспільноти та розробники аналітичного інструментарію.

Під час навчання детективи та аналітики підвищать знання та навички з відслідковування та документування незаконних «Crypto» активів, використання світових та найбільш популярних «Crypto» інструментів, налагодять належну кооперацію та взаємодію з ключовими українськими та світовими криптобіржами і криптообмінниками, а також оперативний обмін інформацією з міжнародними правоохоронними організаціями.

Відтак, працівники НАБУ будуть інтегровані до міжнародної екосистеми крипторозслідувачів, а криптовалюта перестане бути «панацеєю» корупціонерів для приховування злочинів.

Навчання триватиме з травня 2023 по січень 2024 року.

Проєкт відбувається за підтримки посольства США та за фінансової підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США (Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs – INL).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу