ЕКА підтримало 2,93 млрд грн експорту з початку року

ЕКА підтримало 2,93 млрд грн експорту з початку року

За п’ять місяців 2024 року Експортно-кредитне агентство України (ЕКА) підтримало 2,93 млрд грн експорту. А одна гривня страхової відповідальності ЕКА принесла 11,15 грн майбутньої експортної виручки. Про це розповіла Перша віцепремʼєр-міністерка України - Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Збільшення несировинного експорту, зокрема через фінансові інструменти підтримки експортерів – один з ключових напрямків економічної політики «Зроблено в Україні». За п’ять місяців цього року підтримка експорту від українського ЕКА склала майже 3 млрд грн, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це означає, що вітчизняні виробники активніше користуються державною підтримкою для постачання на зовнішні ринки товари «Зроблено в Україні». Нам важливо і надалі зміцнювати експортний потенціал», - зазначила Юлія Свириденко.

З початку року найбільш активно користувалися страхуванням ЕКА експортери з Києва (1,15 млрд підтриманого експорту), Львівської області (1,1 млрд грн) та Вінниччини (243 млн грн).

У травні трійка регіонів-лідерів виглядала так:

  •  Київ - 911 млн грн;
  • Івано-Франківська область - 158,4 млн грн;
  • Львівська область - 65,2 млн грн.

Лідерами серед країн, до яких українські виробники найактивніше продавали свою продукцію в травні стали Польща (660,7 млн грн), Данія (197,6 млн грн) та Нідерланди (158,4 млн грн).

Серед найбільш популярної експортної продукції лідери — молоко та молочні продукти, продукти переробки овочів, алкогольні та безалкогольні напої.

Нагадаємо, Експортно-кредитне агентство України починає приймати заявки на страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу