Екс-заступник голови НБУ Приходько «зробив їх» і пройшов до парламенту
Центральна виборча комісія (ЦВК) оголосила, що екс-заступник голови Нацбанку Борис Приходько став народним депутатом по мажоритарному округу № 210 в Чернігівській області.
Виборча кампанія Бориса Приходько пройшла під гаслом #ПриходьКоманда «Приходь! Зробимо їх разом», хоча він не був представником команди «Слуги народу» - кандидат від партії Зеленського Дмитро Пахомов зайняв лише третє місце.
Згідно з попереднім підрахунком 100% голосів виборців, Борис Приходько, отримавши голоси 16 438 виборців (21,11%), програвав вибори Сергію Коровченко, який набрав всього на 98 голосів більше (21,23%). ЗМІ повідомляли про блокування роботи виборчих комісій, мітингах і звинуваченнях у фальсифікаціях виборів, результати яких ЦВК не змогла встановити до 5 серпня.
Стати народним депутатом Борису Приходько допомогли рішення Чернігівського окружного адміністративного суду, Шостого апеляційного адмінсуду і ОВК УІО № 210 щодо анулювання результатів голосування на виборчих дільницях № 740243 (в геріатричному пансіонаті), 740309 і 740311.
Завдяки цьому Борис Приходько вийшов на перше місце (16 436; 21,15%), випередивши Сергія Коровченко на 38 голосів (16 398; 21,11%).
Борис Приходько працював в банках «Україна», «Хрещатик», Ощадбанк, Інвест-Кредит Банк. У грудні 2012 року Борис Приходько прийшов в НБУ на посаду першого заступника голови. У березні 2014 року першим заступником глави НБУ став Володимир Кротюк, тому Борис Приходько був переведений на посаду заступника.
Пізно ввечері 31 липня 2014 року він був затриманий ГПУ за підозрою в привласненні чужого майна та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. В ході проведеного розслідування ГПУ встановила, що в лютому 2014 Борис Приходько за попередньою змовою з головою правління ПАТ «Аграрний фонд» Олександром Кірюков і службовими особами ПАТ «Брокбізнесбанк», а саме з головою наглядової ради Денисом Бугаєм, заволоділи коштами Аграрного фонду в розмірі 2,069 млрд грн (див. «Справа на 2 мільярди»).
Борис Приходько підозрювався в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу: привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, а також легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом. Всі злочини вчинені в особливо великих розмірах. За першої статті передбачено тюремне ув'язнення терміном від 7 до 12 років, за другою - від 8 до 15 років. Також ці порушення караються конфіскацією майна і позбавленням права займати певні посади на строк до трьох років.
Борису Приходько 31 липня було повідомлено про підозру, після чого було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з сумою застави в 200 млн грн.
22 жовтня 2014 року глава НБУ Валерія Гонтарєва звільнила його в зв'язку з вимогами закону «Про очищення влади»: він підпав під люстрацію, оскільки більше року працював в період президентства Віктора Януковича.
У грудні 2014 року він був звільнений з-під арешту.
У червні 2015 го ГПУ направила в суд обвинувальний акт щодо Бориса Приходько і екс-голови правління Аграрного фонду Олександра Кірюков. У ГПУ відзначали, що ці особи в лютому 2014-го за попередньою змовою з групою осіб під керівництвом Сергія Курченко, в тому числі, посадовими особами Брокбізнесбанку, протиправно заволоділи майном Аграрного фонду на суму понад 2 млрд грн при проведенні операцій з ОВДП.
У січні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним наказ НБУ про звільнення Бориса Приходько з посади заступника глави НБУ в порядку люстрації. Нацбанк оскаржив це рішення. Уже в березні Київський апеляційний суд призупинив розгляд апеляції на скасування люстрації Бориса Приходько до рішення Конституційного суду щодо закону «Про очищення влади». Рішення Конституційного суду досі немає.
У жовтні 2016 року Печерський райсуд Києва відправив на доопрацювання обвинувальний акт щодо Бориса Приходько і Олександра Кірюков. Адже їм інкримінувалося скоєння злочину в співучасті з головою правління Брокбізнесбанку Олександром Динник та головою наглядової ради банку Денисом Бугаєм. Але останні не були фігурантами цієї виробництва - розслідування відносно них здійснювалося в окремих справах. Прокурор повинен був прибрати з обвинувального акта посилання на прізвища топ-менеджерів Брокбізнесбанку, або ж зробити їх обвинуваченими у даному виробництву.
Суд зазначив, що юридичне формулювання звинувачення сформульована неповно - не було зазначено в чию користь присвоювалися 2,069 млрд грн. При цьому обвинувачення не містило детального опису фактичних обставин, які б свідчили про спільність умислу Бориса Приходько і Олександра Кірюков з розподілом ролей і за заздалегідь розробленим ними злочинним планом, додав суд.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини