Експерти пропонують Євросоюзу зберігати кошти за нафту з рф на ескроу-рахунку

Експерти пропонують Євросоюзу зберігати кошти за нафту з рф на ескроу-рахунку

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії напрацювала Дорожню карту енергетичних обмежень.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Документ зокрема містить рекомендації щодо політичних дій, які допомогли б позбавити росію доходу від продажу енергоносіїв, при цьому мінімізувавши перебої на ринкаї та у світовій економіці. Автори закцентували, що бюджет росії базується на цих доходах, а з з 24 лютого Європейський Союз щодня сплачував близько $800 млн за імпорт російської нафти й газу.

Зокрема експертна група запропонувала Єврокомісії впровадити регульований імпортний податок на час поступового введення нафтового ембарго, а також зберігання коштів за енергоносії для рф на спеціальному ескроу-рахунку.

«Окрему увагу звернуто на додаткові санкційні заходи для запобігання обходу обмежень, накладених на енергетичний сектор. Зокрема, це цілеспрямовані санкції проти постачальників послуг щодо морського експорту в обхід режиму контрольованих продажів», – повідомили в Офісі Президента.

Також у документі наголошується на важливості відмови Євросоюзу від російського газу, оскільки Європа під час війни платить рф за газ набагато більше, ніж за нафту.

Експертна група акцентує, що європейське ембарго на російські енергоносії має бути частиною скоординованої стратегії ЄС і Сполучених Штатів, яка включатиме синхронні дипломатичні кроки та взаємодію із зацікавленими сторонами у приватному секторі.

Зазначимо, Міжнародну робочу групу щодо санкцій проти росії очолюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник Президента США з питань національної безпеки Посол Майкл Макфол.

Нагадаємо, Європейський Союз запропонував переглянути заборону щодо нафтових санкцій проти росії. Країни-члени ЄС поступово припинять імпорт до кінця цього року: імпорт сирої нафти завершиться через шість місяців, нафтопродуктів – через вісім місяців.

Однак ЄС пропонує надати Угорщині та Словаччині додатково два роки для переходу на загальне ембарго – до кінця 2024 року. Чехії пропонується надати додаткові півтора року – до червня 2024 року.

Зазначимо, за підрахунками міністра енергетики України Германа Галущенка, нафтове ембарго щодо рф знизить доходи європейців менше, ніж на піввідсотка, а саме на 0,2-0,3%. Це дорівнює близько 100 євро на одного дорослого європейця.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь