ФДМУ посилить контроль за учасниками ринку оцінки майна

ФДМУ посилить контроль за учасниками ринку оцінки майна

На сьогодні кількість сертифікованих фахівців з оцінки в Україні становить понад 13 тисяч осіб. Фонд не тільки забезпечує їх навчання, визначення рівня кваліфікації та надає дозвіл на здійснення професійної діяльності, а й проводить моніторинг звітів, які вносяться ними до Єдиної бази даних і слугують базою для розрахунку оподаткування доходів фізичних осіб від продажу, дарування, спадкування нерухомого майна тощо.

Про це повідомляє ФДМУ.

«На підставі довідки чи звіту про оцінку сплачується податок від продажу нерухомості. Звісно є випадки, коли намагаються мінімізувати податки. Такі дії призводять до зловживань у роботі з Єдиною базою – під час оформлення довідки чи під час реєстрації звіту про оцінку. Тому ми впроваджуємо системні заходи – більш досконале нормативно-правове регулювання та посилення відповідальності оцінювачів», – говорить Світлана Булгакова, директор Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності ФДМУ.

Найпоширеніші випадки недоброчесної роботи учасників ринку оцінки:

маніпуляції з даними про об’єкт нерухомості, які вносяться до Єдиної бази (зазначення неправдивої інформації);

недотримання суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) вимог законодавства під час роботи в Єдиній базі (наприклад: незавантаження до Єдиної бази звіту про оцінку);

суттєве заниження вартості нерухомого майна у звіті тощо.

Зазначається, що фонд планує внести зміни до нормативно-правових документів, що вже існують і регламентують роботу Єдиної бази даних звітів про оцінку:

розроблено проєкт змін до ст. 172 Податкового кодексу України, який на сьогодні проходить процедуру погодження з органами державної влади – змінами передбачено впорядкування роботи Єдиної бази даних звітів про оцінку, які вдосконалять процеси автоматичної оцінки вартості та порядок реєстрації звітів про оцінку;

розроблено зміни до нормативно-правових актів щодо посилення відповідальності суб’єктів оціночної діяльності та оцінювачів під час їх роботи в Єдиній базі, у тому числі відключення порушників від Єдиної бази.

Нагадаємо, підприємства ФДМУ перерахували до держбюджету частину чистого прибутку за 2022 рік — понад 116 млн грн. З них 92,2 млн грн — у вигляді дивідендів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь