ФДМУ продасть 80% переданих йому активів
Фонд держмайна необхідно реформувати в інвестиційного оператора, щоб іноземні інвестори обрали його в якості партнера в Україні. Водночас стратегія Фонду полягає у тому, щоб продати 80% того майна, яке йому вже передано.
Про це заявив голова Фонду Рустем Умєров.
«Що потрібно зробити з Фондом держмайна? Потрібно зробити з нього інвестиційного оператора, щоб іноземні інвестори обрали його в якості партнера в Україні», – розповів Умєров.
Він зазначив, що у Фонду є багато маленьких майнових комплексів, і більшість з них у дуже віддалених куточках нашої країни. Це майно може стати дуже корисним малому і середньому бізнесу.
Також є близько 7,6 млн квадратних метрів державної нерухомості, тобто Фонд може стати великим оператором нерухомого майна. Інвестор може його купити, через 10 років перетворити в real estate інвестмент траст, додав Умєров.
«Також в управлінні Фонду держмайна є понад 50 тис. гектарів земель. Ми разом із Міністерством агропромполітики хочемо зробити земельний банк. Ми хочемо з'єднати всі землі, які є під управлінням держави. Запропонувати інвесторам вже зараз, щоб вони орендували це землю», – розказав Умєров.
«Ще є багато підприємств, які колись були зірками своїх галузей, але зараз не працюють і приносять збитки. І тому ми їдемо до великих інвесторів на Близький Схід і у США і кажемо: у вас є експертиза є експертиза в нафті, газі, нафтохімії, а тому подивіться, будь ласка, на український сектор нафтохімії, подивіться на сектор добрив. І якщо ви як суверенний фонд або як приватний фонд, у якого є гроші, експертизи, знання, можливості, – ви зможете прийти до нашого ринку. Ми раді будемо вас бачити. Тому я прихожу до Кабміну і до Верховної Ради і кажу, що треба відкрити велику приватизацію, щоб залучити кошти, бо вже є реальна можливість інвестицій», – також підкреслив він.
Умєров зазначив, що зараз стратегія Фонду в тому, щоб продати 80% того майна, що є. Фонд поки не управляє всім державним майном, яке є в країні. Є десь 3600 державних підприємств або установ, із яких 80% або 90% не працюють, і вони розподілені між приблизно сотнею державних управителів.
Нагадаємо, Фонд державного майна оголосив аукціони з приватизації шести баз відпочинку в Дніпропетровській, Вінницькій, Одеській та Львівській областях.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини