ФГВФО планує накопичити еквівалент 3,5% гарантованих депозитів

ФГВФО планує накопичити еквівалент 3,5% гарантованих депозитів

Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб затвердила рішення виконавчої дирекції Фонду про встановлення цільового показника на рівні 3,5% із строком досягнення до 1 січня 2028 року.

Рішення виконавчої дирекції було прийняте на виконання відповідної рекомендації Ради з фінансової стабільності.

Цільовий показник Фонду – це необхідний рівень забезпеченості системи гарантування вкладів для виконання Фондом своїх функцій та повноважень, достатній для покриття очікуваних майбутніх витрат Фонду з урахуванням можливості настання кризових явищ у майбутньому

Він обчислюється відносно суми гарантованих Фондом коштів вкладників банків-учасників у межах суми відшкодування на відповідний період.

«Встановлення цільового показника на рівні 3,5% посилює стійкість системи гарантування вкладів до викликів, що у свою чергу, сприяє зміцненню довіри вкладників до банків. З іншого – з огляду на стабільність банківської системи ми не очікуємо масових банкрутств і, як наслідок, значних за обсягом гарантованих виплат, тому можемо до 2028 року акумулювати необхідну для досягнення цільового показника суму», – заявила фінансова директорка Фонду Олена Нужненко.

Наповнення системи гарантування вкладів фінансовими ресурсами буде здійснюватися за рахунок банків-учасників Фонду. Для досягнення цільового показника не планується збільшення розміру регулярного збору з банків-учасників, тобто банківська система не зазнає додаткового фінансового навантаження.

До 2022 року законодавство передбачало норму, що Фонд має накопичувати на своїх рахунках 2,5% від загальної суми гарантованих вкладів у банківській системі.

Закон, ухвалений в 2022 році про 100% гарантії вкладів під час війни і гарантування вкладів до 600 тис. грн після війни, зазначав, що накопичення Фонду мають формуватися на рівні цільового показника, який не може бути меншим 2,5% від суми гарантованих вкладів і, за потреби, може бути змінений.

У світі розмір цільового показника коливається в діапазоні від 0,5 до 15%.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь