Фінкомітет Ради схвалив законопроєкт щодо строків розрахунків за операціями з експорту

Фінкомітет Ради схвалив законопроєкт щодо строків розрахунків за операціями з експорту

Комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти у першому читанні за основу законопроєкт N9230 "Про валюту і валютні операції" щодо відповідальності за порушення резидентами строку розрахунків за операціями з експорту.

Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

"Необхідність прийняття Закону зумовлена ситуацією, яка склалася з вітчизняними підприємствами-експортерами, коли вони поставили свої товари та послуги покупцям з російської федерації або республіки білорусь ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України та досі не змогли отримати кошти від таких контрагентів", - поснив він.

Внаслідок цього українським експортерам загрожує відповідальність відповідно до Закону України "Про валюту і валютні операції" за неодержання грошових коштів за договором та порушення строку розрахунків, встановленого законом.

Тобто, законопроєкт передбачає звільнення резидентів України - суб’єктів господарювання, які за операціями з експорту товарів/послуг, поставлених контрагентам – резидентам рф або республіки білорусь до 24 лютого 2022 року, не одержали грошових коштів від таких контрагентів, від відповідальності.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу