Фінкомпанії будуть розкривати реальну ставку за дрібними кредитами

Фінкомпанії будуть розкривати реальну ставку за дрібними кредитами

Відповідний законопроєкт вже готується до другого читання.

Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю FinClub.

«Вимоги мають бути єдиними для всіх. Сьогодні вимоги закону про споживче кредитування не поширюються на кредити сумою менше однієї мінімальної зарплати (зараз це 4723 грн. – Ред.) і терміном менше місяця. Це вимоги до розкриття повної інформації про кредит, реальної річної процентної ставки, обмеження за штрафами тощо. Середня сума кредиту у «фінів» – 3711 грн, а термін – менше 30 днів. А значить, вимоги закону не покривають більшість цих кредитів», – розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Закон «Про споживче кредитування» набув чинності 10 червня 2017 року. Він зобов'язав банки і небанківські фінансові установи видавати роздрібні кредити на термін понад місяць виключно за новими правилами: заборонено рекламувати кредити під 0%, кредитор буде отримувати від позичальника письмове підтвердження ознайомлення з умовами кредитування, а сам позичальник зможе розірвати кредитний договір в односторонньому порядку протягом двох тижнів.

Катерина Рожкова зазначила, що в профільному комітеті парламенту готується до другого читання законопроєкт, яким дія закону буде поширена на невеликі і короткі кредити.

«Національний банк підтримує такі зміни. Це дозволить посилити захист прав клієнтів фінкомпаній», – сказала перша заступниця голови НБУ.

«У цьому сегменті для нас головне – захист прав споживача і ринкова поведінка. Не секрет, що права клієнтів порушуються. Деякі фінкомпанії зловживають низькою фінансовою грамотністю населення, приховуючи в рекламі реальний обсяг ставок і комісій. Реальні процентні ставки можуть перевищувати 700% річних. Тому наш пріоритет – зберегти баланс прав і обов’язків фінкомпаній і споживачів послуг», – зазначила вона.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь