Фінпослуги стануть доступнішими для українців
Національний банк спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) розпочинає роботу над національною стратегію з підвищення фінансової інклюзії.
За даними НБУ, проєкт реалізовується в партнерстві та за фінансування Державного секретаріату економічних справ Швейцарії (SECO) та Фонду ефективного корпоративного управління уряду Великої Британії в Україні (GGF).
Національна стратегія фінансової інклюзії покликана вирішити низку проблемних питань, зокрема:
- забезпечити фізичний чи дистанційний доступ до фінансових послуг для усіх громадян, у тому числі й для жителів сільських та важкодоступних регіонів;
- сприяти розвитку дистанційних каналів обслуговування клієнтів та нових фінансових послуг;
- покращити якість фінансових послуг через посилення захисту прав споживачів фінансових установ;
- підвищити фінансову грамотність громадян;
- сприяти розвитку базових фінансових послуг – депозити, кредитування та страхування.
Проблему низької залученості громадян до фінансової системи неможливо вирішити без системної роботи та участі широкого кола партнерів. Тому профільні міністерства, фінансові регулятори, міжнародні партнери, представники банків, небанківських установ, а також бізнесу долучилися до розроблення та втілення стратегії спільно з НБУ та IFC.
«Карантин став поштовхом для переходу українців до платежів за допомогою смартфонів. Кількість активних користувачів мобільних банківських додатків у другому кварталі зросла до 40%. Про це свідчить регулярне опитування щодо фінансової поведінки населення України, яке цьогоріч проводила компанія CBR», - зазначає регулятор.
Однак чимало громадян досі не мають рахунків у фінансових установах, не заощаджують кошти та не користуються кредитами. Також українці досі часто використовують платіжні картки просто для зняття готівки в банкоматі, а не для зручних безготівкових платежів.
«Наша ціль – максимальний доступ до фінансових послуг та продуктів для всіх українців. Ми не маємо права нікого залишити за бортом. Від наших спільних зусиль сьогодні залежить, у якій країні ми будемо жити в майбутньому: комфортній, фінансово інклюзивній та сучасній чи в такій, де велика частина населення по суті перебуває поза фінансовою системою країни», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.
Більша залученість до фінансової системи та активніше користування послугами, зокрема депозитами, послугами з переказу коштів, кредитування, страхування тощо, дозволять громадянам задовольнити свої потреби та в кінцевому підсумку поліпшити власний добробут.
«Це має величезне значення, особливо зараз, враховуючи економічну кризу, спричинену пандемією», – наголосив керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини