Фінсектор покращив оцінки стану та ризиків
У листопаді керівники найбільших банків і небанківських фінустанов поліпшили оцінку стану фінансового сектору.
Про це свідчать результати опитування НБУ про системні ризики фінансового сектору за листопад.
Учасники опитування покращили оцінку поточного стану фінсектору до рекордного рівня з травня 2018 року – від запровадження опитування.
Майже 40% респондентів вважають, що ситуація у фінсекторі за минулі пів року покращилася.
Понад 50% топменеджерів оцінили поточний стан фінсектору як добрий, лише 5% керівників – нижче задовільного.
Вперше респонденти оцінили стійкість фінсектору до значних негативних подій вище середнього рівня.
Більшість керівників фінустанов не очікували погіршення стану фінансового сектору у наступні 6 місяців, водночас 20% частина опитаних прогнозували його поліпшення.
Як і раніше респонденти вважали головним джерелом ризику загальний рівень корупції, діяльність правоохоронних органів та судової системи. Ризик можливої ескалації воєнних дій з боку РФ на сході країни вперше від початку опитування увійшов до трійки найбільших ризиків.
Оцінки впливу економічних факторів надалі поліпшувалися, хоча помітно зросли інфляційні ризики. Нові фактори ризиків «карантинні протиепідемічні заходи» та «кліматичні зміни» посіли 8 та 18 місця відповідно.
Загалом схильність фінустанов до ризику за останні пів року дещо підвищилася.
Опитування проводилося з 10 до 24 листопада 2021 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, 12 страхових та 3 інвестиційних компаній. До вибірки не потрапили фінустанови, до яких запроваджені політичні санкції. У підсумкових результатах не бралися до уваги розмір банку/компанії чи їх частки на ринку – усі відповіді рівноцінні.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини