Фонд гарантування продає кредит Промінвесту із парком атракціонів у заставі

Фонд гарантування продає кредит Промінвесту із парком атракціонів у заставі

ФГВФО вперше виставив на торги кредит із парком атракціонів і понад 60 тис. кв. м нерухомості в Харкові в заставі.

Про це повідомляє ФГВФО.

Аукціон заплановано на 12 травня у системі Prozorro.Продажі, активи належали Промінвестбанк. До лоту входять право вимоги за кредитним договором, у забезпечення за яким передано, зокрема, атракціони в Центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького та понад 60 тис. кв. м. нерухомості в тому числі в центрі Харкова.

Станом на початок лютого 2023 року заборгованість за договором сягала 373 млн грн, а строк прострочки виконання зобов’язань перед банком перевищив 950 днів (понад 2,5 року). У заставі – понад 30 атракціонів у Центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького, зокрема міське колесо огляду.

Крім того, як забезпечення виконання зобов’язань оформлено фінансову поруку юридичної особи.

У фонді наголошують, що на продаж виставлено право вимоги за кредитом, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, у тому числі в судовому порядку.

Кошти, отримані від продажу активів банків, що ліквідуються, фонд планує спрямувати на розрахунки з їхніми кредиторами.

Нагадаємо, 6 млрд грн вклав Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у державні цінні папери у квітні. Загалом з початку повномасштабної військової агресії росії проти України Фонд інвестував в ОВДП майже 20,5 млрд грн тимчасово вільних коштів. 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу