Фонд гарантування скасував продаж мегапулу на 304 млн грн через махінації переможця
Фонд гарантування вкладів фізосіб скасував результати аукціону з продажу активів чотирьох неплатоспроможних банків на 304 млн грн.
«Причиною такого рішення стало грубе порушення умов аукціону з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні одного з учасників без оплати ним гарантійного внеску», - йдеться в повідомленні ФГВФО.
Цим учасником є компанія «Бізнесресурс-Україна», яка стала переможцем голландського аукціону, запропонувавши за пул понад 304 млн грн і таким чином, у два рази перевищила ціну найближчого конкурента.
«Однак ця компанія не заплатила за придбаний пул, хоча мала на це цілий місяць», - зазначають у Фонді.
У випадках відмови компанії сплачувати за лот, згідно з регламентом торгів, Фонд має стягнути гарантійний внесок та визнати переможцем учасника, який надав другу за величиною цінову пропозицію.
У даному випадку – це компанія «Інвестохіллс Веста», яка запропонувала 150,5 млн грн. Однак виявилось, що компанія «Бізнесресурс-Україна» гарантійний внесок взагалі не робила з мовчазної згоди на те біржи - організатора торгів.
«З огляду на грубе порушення умов участі в аукціоні, Фонд гарантування вважає його спотвореним та скасовує його результати. У діях організатора та учасників торгів вбачаються ознаки можливої умисної змови. Фонд звернеться до правоохоронних органів для з’ясування обставин і у разі доведення цих фактів причетні до махінацій понесуть відповідальність», - йдеться в повідомленні.
Фонд також зазначає, що у відкритих торгах за принципом голландського аукціону, що передбачає покрокове зниження ціни, зареєструвались 4 учасники. При мінімальній ціні лоту у 97 млн грн зниження було зупинене одним із учасників на рівні 126,7 млн грн і надалі торги продовжились з підвищенням ціни.
Після того як ТОВ ФК «Інвестохіллс Веста» підвищило пропозицію до 150,5 млн грн, «Бізнесресурс-Україна» запропонувала понад 304 млн грн.
До пулу було включено активи ВТБ Банку, Дельта Банку, Фідобанку та банку «Фінанси та Кредит», зокрема, права вимоги та інших майнових прав за 648 кредитами юридичних осіб, 89% яких мали забезпечення.
Ключовими активами виступали цілісний майновий комплекс Кременчуцького м’ясокомбінату в Полтавській області і єдиний майновий комплекс будівель та споруд в Одеській області.
Нагадаємо, що Фонд гарантування втратив майже 100 млн грн на продажі мегапулу активів трьох неплатоспроможних банків на 303,5 млн грн через несплату переможцем аукціону «Кредіт Інвестмент Груп» гарантійного внеску в розмірі 17,5 млн грн, які були перераховані майданчиком до банків, активи яких входили до складу пулу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини