Фонд гарантування вкладів пішов в суд через скандальний звіт аудиторської служби

Фонд гарантування вкладів пішов в суд через скандальний звіт аудиторської служби

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся до суду з позовом проти Державної аудиторської служби щодо порушення процедур перевірки Фонду.

«Коментарі ДАСУ, розповсюджені в ЗМІ, щодо ціни реалізації активів неплатоспроможних банків є вибірковими та необґрунтованими – у них не враховано низку ключових позицій, що докорінно спотворило реальну картину. Наголошуємо, що існують беззаперечні фактори, які визначають результат торгів та економічну суть продажу банківських активів», – йдеться у повідомленні Фонду.

ФГВФО стверджує, що «за абсолютно однакових умов оцінки та продажу одні активи продаються за 100% балансової вартості та вище (як, наприклад, комплекс нерухомості Промінвестбанку, що був реалізований з перших же торгів з конверсією у 166%), а інші продаються значно дешевше за балансову вартість».

«Від чого це залежить? Це питання ціноутворення банківського активу. Результат продажу завжди залежить від якості активу. Фонд гарантування вкладів працює з активами неплатоспроможних банків, які передаються йому в управління. У тих неплатоспроможних банках, де достатньо якісних активів, розрахунки з кредиторами сягають 100%. Там, де кредити не платяться 7, 8, 9 років, відсутнє заставне майно, є інші обтяжувальні фактори, актив за усіма законами логіки не може коштувати бодай якусь пристойну ціну», – заявили у Фонді.

Фонд виставляє активи на перші аукціони за 100% балансової або оціночної вартості – за більшу з цих двох величин – та застосовує один підхід до усіх активів: усі вони виставляються на прозорі, відкриті торги в системі Прозорро.Продажі. «Проте інвестор завжди платить стільки, скільки актив реально коштує», – виправдовуються у Фонді.

Фонд стверджує, що будь-які припущення про втрату вартості активів при продажі абсолютно безпідставні, а втрата вартості відбувається до моменту визнання банку неплатоспроможним. «Жодна оціночна вартість не змусить інвестора заплатити більше. Це очевидний факт. І всі звинувачення в тому, що ціна продажу активів є нижчою за балансову та оціночну є упередженими», – заявили у Фонді.

Позиція Фонду полягає в тому, що ціна активу залежить від його якості, продаж активів відбувається прозоро, відкрито – за принципом «Усі бачать усе», а ціну продажу активу визначає ринок.

Нагадаємо, раніше Державна аудиторська служба за результатами перевірки діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб встановила факт продажу активів неплатоспроможних банків на аукціонах за суттєво нижчою ціною.

«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та уповноважені ним особи реалізували активи неплатоспроможних і ліквідованих банків за суттєво нижчою ціною у порівнянні з їх балансовою та навіть з їх оціночною вартістю. Така ситуація спричинила недоотримання у повному обсязі вкладниками та іншими кредиторами банків десятків мільярдів гривень», – заявляли у ДАСУ.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь