IFC надасть додатковий $1 млрд малому та середньому бізнесу в Україні

IFC надасть додатковий $1 млрд малому та середньому бізнесу в Україні

Мінфін України та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) обговорили механізми залучення приватних інвестицій у відновлення України, а також пріоритетні сфери співпраці.

Зустріч відбулася після нещодавнього відновлення роботи офісу IFC в Києві.

“Від початку повномасштабної війни, IFC надає вагому фінансову допомогу українському бізнесу. Ми також вдячні за наміри консолідувати додаткові 1 млрд доларів США на підтримку малим та середнім підприємствам в Україні. Переконана, що наша співпраця з IFC сприятиме більш швидкій мобілізації приватних інвестицій та повноцінному відновленню економіки України”, – повідомила заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова.

Учасники зустрічі обговорили підготовку звіту IFC «Можливості залучення приватного сектору до зеленої та сталої розбудови України», оприлюднення  якого планується в жовтні.

Звіт надасть детальну оцінку можливостей приватного сектору в Україні, зокрема в межах пріоритетних потреб відновлення, визначених в оцінці Світового банку та уряду України RDNA2. Він також розгляне залучення приватних інвестицій на реконструкцію за декількох сценаріїв розвитку подій в Україні.

Ольга Зикова та голова регіонального представництва IFC в Україні та Молдові Ліса Кестнер окреслили пріоритетні напрями подальшої співпраці: підтримка стійкості приватного сектору, відбудова критичної інфраструктури та житлового сектору, у тому числі для забезпечення житлом внутрішньо-переміщених осіб.

В грудні 2022 року Рада директорів IFC схвалила Програму фінансування для України обсягом $2 млрд. Із них $1 млрд – власні кошти IFC, ще $1 млрд планується мобілізувати за рахунок гарантій.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу