В Україні зріс індекс інвестиційної привабливості
За перші шість місяців 2021 року індекс інвестиційної привабливості України зріс з 2,4 до 2,84.
За даними Мінекономіки, такі результати дослідження були презентовані Європейською бізнес асоціацією під час експертного обговорення поточного стану інвестиційного клімату України.
Дослідження також продемонстрували суттєве покращення настроїв топменеджерів компаній, які входять до ЄБА. Зокрема 32% опитаних вважають, що інвестиційний клімат покращено за 6 місяців.
Перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк наголосив на важливості запуску механізму держпідтримки та супроводження інвесторів відповідно до закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні».
Його реалізація сприятиме активізації інвестиційної діяльності в цілому, а також зростанню конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку. На сьогодні Мінекономіки розробило майже всю підзаконну нормативно-правову базу для його практичного запуску.
Міністерство також продовжує роботу з реалізації закону «Про індустріальні парки». Наразі Мінекономіки та профільний комітет парламенту готують комплексні зміни законодавства, що направлені на створення додаткових стимулів для резидентів та керуючих компаній індустріальних парків.
«Станом на сьогодні до реєстру вже включено 50 індустріальних парків. Проте лише у 25 із них визначено керуючі компанії, а у 8 є учасники. Ми маємо створити мережу індустріальних парків, що існують не лише на папері. Це має бути по-справжньому дієвий інструмент залучення інвестицій, соціального та економічного розвитку», - додав Володимир Гринюк.
ЄБА проводить дослідження, що відображає настрої бізнесу щодо поточного стану інвестклімату країни та прогнози на найближчі 6 місяців, з 2008 року.
Індекс інвестиційної привабливості розраховується як середнє арифметичне оцінок п’яти аспектів інвестиційного клімату. Респонденти відповідають на питання, обираючи одну із запропонованих відповідей, які піддаються аналізу, використовуючи п’ятибальну систему.
У лютому президент Володимир Зеленський підписав закон про держпідтримку інвестпроєктів зі значними інвестиціями для покращення інвестклімату в Україні.
Закон гарантує надання держпідтримки українським та іноземним інвесторам із загальною сумою інвестицій від 20 млн євро, які створюють не менше 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж у регіоні, де така інвестиція буде здійснена.
Ці інвестори отримають пряму угоду з урядом. При цьому загальний обсяг держпідтримки не має перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт. Строк реалізації інвестпроєкту зі значними інвестиціями не перевищує 5 років.
Щоби цей закон запрацював, уряд створив Офіс із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest), який займатиметься супроводом проєктів і допомагатиме інвесторам від старту проєкту протягом усього часу його реалізації.
У держбюджеті-2021 на функціонування UkraineInvest передбачено 33 млн грн. Серед його основних функцій - здійснення заходів щодо залучення потенційних заявників для реалізації інвестиційних проєктів, надання інвесторам інформаційно-консультаційної допомоги, взаємодія з органами державної та місцевої влади.
UkraineInvest вже отримав запитів від інвесторів на $1,35 млрд.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини