Інвестори вивели $83 млрд з ринків, які розвиваються

Інвестори вивели $83 млрд з ринків, які розвиваються

Із початку коронавірусної кризи інвестори вивели вже $83 млрд із країн з ринком, що формується.

Про це заявила директорка-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва після телефонної наради міністрів країн G20 з питання надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19.

«З початку кризи інвестори вже вивели з країн з ринком, що формується, $83 млрд — це найбільший зареєстрований відтік капіталу за всю історію. Нас особливо турбує становище країн з низькими доходами, які перебувають у критичній борговій ситуації, над цією проблемою ми тісно працюємо зі Світовим банком», — йдеться в заяві на сайті МВФ

За словами Георгієвої, країни з розвиненою економікою в цілому мають більші можливості протидіяти кризі, тоді як багато країн з ринком, що формується, і країни з низькими доходами стикаються зі значними труднощами.

«Вони відчувають тяжкі наслідки відтоку капіталу, і заходи, до яких вдається країна для боротьби з епідемією, серйозно позначаться на внутрішній економічній активності», - зазначає вона.

Георгієва також нагадала, що Фонд збільшує обсяг екстреного фінансування. За допомогою вже звернулися майже 80 країн. МВФ готовий задіяти весь свій кредитний потенціал, що становить $1 трлн.

Крім того, МВФ поповнює кошти трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф з метою допомоги найбіднішим країнам.

«Ми також розглядаємо інші можливі варіанти. Кілька країн з низькими і середніми доходами звернулися до МВФ з проханням провести розподіл СПЗ (спеціальних прав запозиченняSpecial Drawing Rights, SDR), як ми зробили під час світової фінансової кризи, і ми розглядаємо цю можливість з нашими державами-членами», - зазначає глава МВФ.

Також за її словами, прогноз світового зростання на 2020 рік негативний, з не менш серйозною або ще гіршою рецесією, ніж під час світової фінансової кризи. Але в 2021 році очікується відновлення.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь