Інвестори вивели з росії $36 млрд за рік

Інвестори вивели з росії $36 млрд за рік

Іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку після продажу там своїх бізнесів в період з березня 2022 року по березень 2023 року, вивели з країни близько 36 мільярдів доларів.

Про це повідомило російське пропагандистське агенство "РІА Новості", передає Reuters.

Десятки найбільших компаній світу залишили або скоротили свою діяльність у росії у відповідь на вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року.

Минулого тижня російський центробанк заявив, що в березні 2022-23 років було укладено близько 200 угод з продажу, причому лише 20% стосувалися продажу великих активів на суму понад 100 млн дол.

"У припущенні виконання правила Парето 80/20 щодо розміру активів можна оцінити розмір виведеного іноземними інвесторами з росії капіталу <…> на рівні 36 мільярдів доларів", - зазначив керівник аналітичного управління банку Банку росії Максим Осадчий

Як зазначали в регуляторі, у національних масштабах вплив продажу іноземними інвесторами російських активів на вітчизняний ринок обмежений, оскільки значна частина таких угод передбачає збереження необхідних ліцензій та патентів, до того ж багато компаній розраховують повернутися.

Нагадаємо, ЄС оновив дані про заморожені російські активи: понад 200 млрд євро резервів центробанку та 24,1 млрд євро фізосіб та юросіб під санкціями.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу