Кабмін виділив 113 млн грн для підготовки угоди зі США про українські надра

Кабмін виділив 113 млн грн для підготовки угоди зі США про українські надра

Кабінет Міністрів виділив 113 млн грн з резервного фонду держбюджету на консультаційні послуги, необхідні для підготовки проєкту угоди про співпрацю з США у сфері корисних копалин.

Про це йдеться у розпорядженні №316 від 8 квітня.

Кошти спрямують на формування переговорної позиції України з урахуванням законодавчих особливостей як української, так і американської сторін.

Угода стосується створення Інвестиційного фонду відбудови.

Із загальної суми Мінекономіки отримає на закуівлю послуг 59 млн грн, а Мінʼюст – 54 млн грн.

Уряд зобов’язав обидва міністерства до 15 квітня залучити фахових консультантів. Йдеться про експертів, які мають досвід співпраці з українським урядом у сфері державного боргу, зовнішніх запозичень, а також юристів з міжнародних правових фірм для допомоги в підготовці переговорів щодо укладення угоди.

Українська делегація, до складу якої увійшли заступники міністрів економіки та юстиції, має намір відвідати США 11-12 квітня для технічних консультацій із адміністрацією президента Дональда Трампа.

23 березня Київ отримав від американської сторони новий проєкт угоди про контроль над критично важливими мінеральними ресурсами та енергетичними активами України, в якому США агресивно розширюють свої попередні вимоги.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь