Кількість ідентифікацій через BankID зросла вчетверо
У 2021 році кількість успішних ідентифікацій через систему BankID Національного банку зросла в чотири рази.
За даними НБУ, торік до системи державної віддаленої ідентифікації приєдналося 13 банків як ідентифікатори та 54 учасники – надавачі послуг.
Сьогодні BankID нараховує 131 абонента: 39 банків-ідентифікаторів та 92 учасника – надавача послуг.
На сьогодні 8 банків надають послуги дистанційно з використанням BankID. Переважно це послуги з відкриття рахунків, гаманців з електронними грошима та кредитування.
Активному збільшенню кола абонентів сприяли зручність та затребуваність інструменту віддаленої ідентифікації та верифікації через BankID для громадян.
Згідно зі статистикою в грудні 2021 року BankID перетнула межу в 110 успішних ідентифікацій користувачів за одну хвилину. Загалом торік у системі здійснено понад 30 млн успішних електронних ідентифікацій, що в чотири рази більше, ніж за 2020 рік (7,6 млн), та в 100 разів більше, ніж за 2019 рік (300 тис.).
«Сьогодні вже понад 99,6% громадян, у яких є рахунки в банках України, мають можливість отримувати дистанційні послуги, використовуючи систему BankID НБУ. Зокрема, завдяки плідній співпраці Нацбанку з Міністерством цифрової трансформації минулого року клієнти банків змогли отримати швидкий доступ до сервісів мобільного додатку «Дія», зокрема скористатися програмою «єПідтримка», - розповіла заступниця директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Василєва.
Серед основних змін, запроваджених торік у BankID:
• поліпшення процесу автоматизації розрахунків;
• запровадження нової публічної пропозиції на укладення договору приєднання до BankID, що спрощує процедуру вступу;
• зміни до специфікації взаємодії, що враховують потреби абонентів та підвищують вимоги до якості даних, що передаються засобами системи.
Відповідно до нових вимог правил BankID у частині посилення безпеки впродовж 2021 року банки – ідентифікатори системи успішно реалізували технологію багатофакторної автентифікації користувачів для підтвердження передавання персональних даних користувача з використанням BankID.
На сьогодні всі підключені банки успішно реалізували та використовують цю технологію в системі, що посилює безпеку її використання для користувачів.
Також наприкінці минулого року модернізовано тестову платформу взаємодії та забезпечено доступ до тестового середовища в режимі 24/7, що сприяє поліпшенню якості та швидкості тестування нових вузлів абонентів для їх подальшого підключення до продуктивної системи.
«Система BankID НБУ органічно розвивається. Потреба громадян у зручних державних та фінансових сервісах стимулює банки приєднуватися до системи, оскільки сьогодні клієнт очікує від банку не лише банківського обслуговування, а й отримання більшого переліку супутніх послуг. Віддалена ідентифікація та верифікація стає затребуваною і звичною послугою для громадян сьогодні. Крім того, банки мають змогу монетизувати витрати на первинну ідентифікацію своїх клієнтів за допомогою комерційної моделі системи BankID», – додала Ольга Василєва.
BankID також затребувана серед комерційних надавачів послуг. Якщо раніше до системи підключалися переважно мікрофінансові компанії, то наразі НБУ отримує заявки на підключення від страхових компаній, пенсійних фондів, телеком-операторів. На сьогодні близько 80 установ перебуває в процесі інтеграції та приєднання до BankID.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини